Jump to content

Zakon brani poslodavca!?!


Ivana29

Preporučene objave

Poštovani,

 

u cjeloj zavrzlami u zakonima gdje pokušavam doći do svojih novaca danas sam saznala da na sudu mogu vrlo lako izgubiti spor protiv poslodavca jer ima pravo ne isplatiti mi plaću ako mi je dao otkaz zbog "viška radne snage" i "gospodarske krize". S time da njegova tvrtka i dalje radi i još uvijek ima zaposlenih, a i primao je nove ljude.

 

Nije mi jasno kako je to moguće?

Možete li mi molim vas pomoći savjetom :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dao mi je otkaz sa datumom 30.06.2009,

poslovno uvjetovani otkaz - "tehnološki višak"

 

A obračunske liste mi nije dao niti iako sam ga u par navrata tražila. Nikakva uplata mi od njega nije sjela do danas na račun. Sve to sam dala i drž inspektoratu, dok je njima rekao da mi je sve platio, ali nije imao nikako dokazati, i na 2 njihova poziva se nije odazvao.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako:

 

-pošto Vam je dao poslovno uvjetovani otkaz - "tehnološki višak" (pretpostavljam da ste bili zaposleni na neodređeno) slijedečih 6 mjeseci nije smio nikoga zaposliti na Vaše radno mjesto, morao je Vama prije ponuditi da se vratite. Sada je taj rok istekao i može zaposliti drugog djelatnika na Vaše bivše radno mjesto.

 

-pošto vam nije dao obračune plaća prekršio je Zakon o radu

Članak 91 pošto Vam ih je morao uručiti bez obzira da li vam je plaču isplatio (predviđena kazna je od 61.000,00 do 100.000,00 kn)

 

Kakav nalaz Vam je dao drž.inspektorat?

 

Da li Vam je vratio sve dokumente? PK-karticu

 

Jeste li provjerili da li Vam je uplaćivao doprinose?

 

Inaće obaveze iz radnog odnosa zastarjevaju nakon 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo hvala vam na trudu i informacijama kojima nas svakodnevno ovdje spašavate :palac:

 

- sve moje poslove prebacio je samo na mog asistenta, isti posao drugi naziv radnog mjesta :-(

 

- danas ujutro sam se čula sa inspektorom koji je rekao da će mu pisati kaznenu prijavu jer mu nije dao uvid u papire poslovanja, niti se pojavio na 2 poziva koje je primio

 

-PK karticu mi je vratio (jer je sada kod novog poslodavca), a doprinose mi nije uplaćivao i te papire sam dala inspektoratu na uvid. BTW: u veljači se predaju papiri za povrat poreza, trebam li ja njega tražiti potvrdu za uplaćene doprinose?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija