Jump to content

Novi Zakon o radu (godišnji odmor)


Martta

Preporučene objave

Pošto sam na ovom forumu našla slično pitanje na koje nitko ali baš nitko nije odgovorio a bilo je upućeno još u 7. mjesecu, otvaram isto pitanje s novijim datumom:

 

Molila bih pojašnjenje članka zakona o broju dana godišnjeg odmora.

Starim Zakonom o radu izričito je navedeno 18 RADNIH DANA.

Novim Zakonom o radu se navodi 4 TJEDNA.

 

Zanima me da li se tu radi o 4 tjedna bez subote i nedjelje odnosno o 20 dana godišnjeg, ili se tu radi o 32 dana godišnjeg zajedno s blagdanima i vikendima?

Radim u firmi u kojoj je radna subota i cijelo se vrijeme kalkulira o 24 dana godišnjeg???

Nigdje na netu ne mogu naći odgovor na ovo pitanje pa bih bila zahvalna onome tko bi odgovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Martta je napisao:

Pošto sam na ovom forumu našla slično pitanje na koje nitko ali baš nitko nije odgovorio a bilo je upućeno još u 7. mjesecu, otvaram isto pitanje s novijim datumom:

 

Molila bih pojašnjenje članka zakona o broju dana godišnjeg odmora.

Starim Zakonom o radu izričito je navedeno 18 RADNIH DANA.

Novim Zakonom o radu se navodi 4 TJEDNA.

 

Zanima me da li se tu radi o 4 tjedna bez subote i nedjelje odnosno o 20 dana godišnjeg, ili se tu radi o 32 dana godišnjeg zajedno s blagdanima i vikendima?

Radim u firmi u kojoj je radna subota i cijelo se vrijeme kalkulira o 24 dana godišnjeg???

Nigdje na netu ne mogu naći odgovor na ovo pitanje pa bih bila zahvalna onome tko bi odgovorio.

 

Martta poozzzzz,

po novom Zakonu o radu ako imate ugovoreno:

-5 radnih dana u tjednu GO je 20 radnih dana

-6 radnih dana u tjednu GO je 24 radna dana

minimalni. Što če reć da Vam poslodavac prema Vašem kolektivnom ili čem drugom može dati samo TO ILI VIŠE GO-a.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć,

do ove godine sam imala 26 radnih dana g.o.i tako mi je napisano u ugovoru o radu.

od poslodavca sam primila obavijest o trajanju i rasporedu g.o. za ovu godinu gdje mi je naznačeno da mi pripada pravo na g.o. za 2010 u trajanju od 4 tijedna.

Dali poslodavac može smanjiti moje dane za korištenje g.o.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

Poslodavac ne bi smio (što ne znači da ne može) smanjiti broj dana godišnjeg odmora ako se na to obvezao ugovorom o radu, pravilnikom o radu ili kolektivnim ugovorom bez obzira na zakon.

 

pojedini djelatnici su imali po 18 dana,jedna 24 pa ispada da je samo meni smanjio g.o. Sada imamo svi po 4 tijedna,bez obzira na staž.

Mene je sad stavio u napovoljniji položaj spram drugih pošto imam i najviše štaža.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija