Jump to content

Hitno molim pomoć-prijetnja zatvorom


anonimno

Preporučene objave

Bok svima. Molio bih pomoć oko sljedeće situacije. Radi se o ovome:

 

1. Prijateljica mi je imala ugostiteljski obrt (restoran)., koji je kasnije zuatvoren. Kako se u restoranu puštala glazba, došli su joj ljudi iz ZAMPA (to je valjda nešto za zaštitu autorskih prava izvođača) i htjeli da potpiše ugovor. Ona je to odbila. Drugi slučaj, ispred radnje je imala ploču (znate ono što stoji vani ispred restorana, na čemu pišu specijaliteti toga dana i sl.), za koju nije imala dozvolu.

 

2. Za oba prekršaja završava pred prekršajnim sucem (za svaki spor posebno, ali zanimljivo je da je isti dan završila za oba prekršaja kod dva prekršajna suca - kod svakog za poseban prekršaj). Jedan joj je dakle, sudio zato što nije potpisala ugovor sa ZAMP- om, a drugi zato što nije imala dozvolu za izloženu ploču pred restoranom.

 

3. U oba je slučaja izgubila i naloženo joj je plaćanje. Međutim do dan danas nije platila niti za jedno niti za drugo.

 

4. Uskoro će isteći godinu dana od pravomoćnosti tih rješenja, pa me zanima hoće li tu doći do zastare?

 

5. I najvažnija činjenica, tražila ju je policija nedavno zbog tih neplaćenih obveza, ali je nisu našli. Ovdje pitanje glasi: Što može učiniti kad je policija nađe? Koliko ja znam, ne mogu je privesti bez dovedbenog naloga, a njega mora potpisati sudac, je li tako?

 

6. I posljednje, može li se ukoliko je privedu prekršajnom sucu prije isteka tih godinu dana, pozvati na neke posebne okolnosti - primjerice ima maloljetno djete i nema novaca za plaćanje tih obveza. Alternativa je valjda rad na slobodi za opće dobro. Da preformuliram pitanje: Što biste joj vi savjetovali da učini ako pristupi sucu za prekršaje? Ona nema novaca da plati obveze.

 

HVALA NA POMOĆI, HITNO JE, PA VAS MOLIM DA ŠTO PRIJE ODGOVORITE!

 

Thx, Tomi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

neka vaša kolegica potraži pomoć odvjetnika, jer ovako preko foruma nećete dobiti odgovore na sve što nju zanima...i što se može i treba napraviti..

 

ona je na prekršajnom sudu odgovarala samo zbog počinjenih prekršaja, po tome što pišete izgleda da je dobila novčane kazne..

ne može ih zamijeniti za rad jer su vjerovatno iznosi veliki..

postoji i prisilna naplata...

što je sa obrtom? imovinom?

ZAMP koliko znam, ide u naplatu..

 

zastara izvršenja izrečenih kazni (1 god.) se računa od dana prijema rješenja odnosno njegove pravomoćnosti, ali se i prekida svakom radnjom nadležnog tijela koje poduzima da dođe do te osobe...tako da i to imate u vidu..

 

dolazak policije na vrata može biti i zbog ovoga ali i zbog nečega drugoga...možda žele uručiti poziv...možda izvršavaju već doneseni dovedbeni nalog...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4. Uskoro će isteći godinu dana od pravomoćnosti tih rješenja, pa me zanima hoće li tu doći do zastare?

 

5. I najvažnija činjenica, tražila ju je policija nedavno zbog tih neplaćenih obveza, ali je nisu našli

 

ako je ovo pod 5 doista bilo "zbog tih neplacenih obaveza", onda je onako kako ti je xsara objasnila - time je zastara prekinuta i pocela je teci iznova (bez obzira sto ju u tom pokusaju nisu nasli).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija