Jump to content

Zupanijski Sud Split/Osijek molim misljenje


anonimno

Preporučene objave

1. Opcinskom sudu u ST podnesen zahtjev za podjelu (obzirom da se suvlasnici nisu mogli dogovoriti) parcele 100 koja ima 6 suvlasnika. Dakle parcela 100/1 100/2 itd.

2. Opcinski sud u Splitu donosi odluku da smo mi vec podijeljeni. ?????? Nitko ne zna gdje su te granice izmedju 100/1, 100/2...itd

3. Ulozena zalba Zupanijskom Sudu u Splitu prije otprilike 1 g.

4. neki dan dolazi rijesenje Zupanijskog Suda u Osijeku?? kojim potvrdjuje odluku Opcinskoga Suda iz Splita.Jos nam nitko nije pokazao granice tih parcela.....

 

Ti hrvatski suci ili su totalne nekompetente lijencine ili su dio organiziranoga kriminala. Ne znam sto bi bilo trece.

 

Pa dodje covjeku da tu sudacku gamad jednostavnoo......

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zasto vi mislite da nisam imao odvjetnika? Da i vi mozda niste sudac!?

Ako ste pravink/ca i na isti nacin citate dokumente i racunate se u pravno pismene onda cete najvjerojatnije biti vazni i arogantni kao odvjetnik, a kasnije ce te postati jedan od sudaca iz gornjih katergorija.

Cini mi se, nazalost, da nam je jedino ostalo cekati ulazak u EU, a onda se zaliti za ovako elementarne stvari EU sudovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zupanijski sud u Splitu je bio pretrpan predmetima, pa je odlukom Vrhovnog suda jedan dio predmeta (a među njima očito i Vaš) raspoređen drugim Županijskim sudovima u RH kako bi se ubrzao postupak.

 

Što se tičer odluke moguće je da ste Vi sa ostalim suvlasnicima ranije izvršili diobu i da znate što kome pripada, a da nije provedena parcelacija, odnosno cijepanje čestice na načina da se bivši suvlasnici čest. 100 sada knjiže kao isključivi vlasnici čest.100/1 npr. Vi, 100/2 Vaš brat, itd.

 

Dakle, vrlo je lako moguće da je sud ispravno donio odluku, a Vi bi se stvarno mogli posavjetovati s kojim odvjetnikom umjesto da odmah ispaljujete teorije zavjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojane hvala na odgovoru i obecajem da vise necu "ispaljivati teorije zavjere".

Sto se tice odvjetnika koji je to sve i vodio covjek se zapravo zaprepastio tim rjesenjima.

On predlaze da sve ide na Vrhovni sud i da se trazi zastita zakonitosti.

Nemogu nego da vjerujem da covjek zna razliku izmedju diobe i parcelacije.

Tocno je da mi znamo raspored tih sestina ( npr ja prva setina, brat druga itd) ali se nismo uspjeli dogovoriti oko tocnih granica te stoga potreba za sudskom arbitrazom.

Da li sam ja nesto propustio u ovoj prici (mozda ne razumijem legalno tumacenje diobe odnosno parcelacije) ili bih jednostavno poslusati zahtjev odvjetnika.

Hrvoje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija