Jump to content

upis radnog staža u knjižicu


Glembajevica

Preporučene objave

Halloooo... zar je moguće da nitko nezna odgovor na moje pitanje postavljeno 6.1 o.g???

Znam što će me tražiti na poreznoj,ali da li je netko imao iskustva s time? Da li "pali" kakav prigovor ili sl? Gotovo svakodnevno se zatvara na desetke obrta i ne vjerujem da su svi podmirirli sva dugovanja.

Bitno mi je znati jer u tom slučaju ne bih dizala kredu za MO i ZO već bih platila kad stignem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glembajevica je napisao:

Halloooo... zar je moguće da nitko nezna odgovor na moje pitanje postavljeno 6.1 o.g???

Znam što će me tražiti na poreznoj,ali da li je netko imao iskustva s time? Da li "pali" kakav prigovor ili sl? Gotovo svakodnevno se zatvara na desetke obrta i ne vjerujem da su svi podmirirli sva dugovanja.

Bitno mi je znati jer u tom slučaju ne bih dizala kredu za MO i ZO već bih platila kad stignem...

 

Pretpostavljam po vašem šturom postu da ste obrtnik koji želi zatvoriti obrt.

Nakon odjave obrta u HZMO-u će te se odjaviti ali u radnoj knjižici vam neće biti upisan staž dok ga ne podmirite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niste se povezali na moje pitanje od 6.1., a nisam htjela daviti ponavljanjem...Obrt sam zatvorila i knjižicu podigla prije par dana.

Pitanje je glasilo: da li mogu upisati radni staž plativši ZO i MO, a da ujedno ostanu otvorene ostale stavke dugovanja (komunalno, komorski, porez na tvrtku i sl.)Pitala sam na MO, međutim oni nemaju pojma...

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, neće Vam dozvoliti upis radnog staža dok ne podmirite sva porezna dugovanja po ispisu iz porezne uprave.

 

Pitali ste u prethodnom postu što se događa obrtnicima koji nikada ne plate:

Ovrše im imovinu (nekretnine,pokretnine), ako se negdje drugdje zaposle ovrše im dio plaće, imovinu bračnog druga...

 

Ako nemate ništa od navedenog što bi porezna mogla da ovrši,čekate zastaru od 6 ili 10 godina (relativni,apsolutnu) ali samo za doprinose (koji se u međuvremenu još dobro ukamate).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija