Jump to content

Ovrha na porodiljnu naknadu


Iva2703

Preporučene objave

Evo, pretražila sam forum, ali nisam našla ono što bi mi pomoglo. Nalazim se na roditeljskom dopustu, znači, onih drugih 6 mjeseci. Imam 2 kredita u 2 banke, konkretno RBA i ZABA. Predala sam zahtjeve za moratorijem. Ukratko, kompliciraju, sve im se čini da mi ih neće odobriti itd. Sada me zanima: ti krediti iznose zajedno 3200 kn. Ako mi ne odobre moratorije, mogu li mi sjesti cjelokupnim iznosom (pa im još i fali) ili mogu uzeti samo 1/3? I još nešto: pošto su papiri predani prije gotovo mjesec dana, kako je bilo dogovoreno da ih donesem, a to se sve još nalazi u obradi, što ako se ne ispoštuje taj nekakav rok i ja moram platiti i ovu ratu za koju sam mislila da više neću morati? Mogu li nekako reagirati? Jedan sjeda na naplatu zadnji dan u mjesecu (tog me i najviše strah, od te banke ni a ni be), a drugi do 15. veljače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iva2703 je napisao:

Evo, pretražila sam forum, ali nisam našla ono što bi mi pomoglo. Nalazim se na roditeljskom dopustu, znači, onih drugih 6 mjeseci. Imam 2 kredita u 2 banke, konkretno RBA i ZABA. Predala sam zahtjeve za moratorijem. Ukratko, kompliciraju, sve im se čini da mi ih neće odobriti itd. Sada me zanima: ti krediti iznose zajedno 3200 kn. Ako mi ne odobre moratorije, mogu li mi sjesti cjelokupnim iznosom (pa im još i fali) ili mogu uzeti samo 1/3? I još nešto: pošto su papiri predani prije gotovo mjesec dana, kako je bilo dogovoreno da ih donesem, a to se sve još nalazi u obradi, što ako se ne ispoštuje taj nekakav rok i ja moram platiti i ovu ratu za koju sam mislila da više neću morati? Mogu li nekako reagirati? Jedan sjeda na naplatu zadnji dan u mjesecu (tog me i najviše strah, od te banke ni a ni be), a drugi do 15. veljače.

 

 

Plijeniti se može samo 1/3 primanja u ovom slučaju porodiljne naknade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iva2703 je napisao:

Hvala :-D A može li još samo neki članak Zakona, ako mi bude bilo potrebno?

 

 

Ovrha na plaći radnika

 

Ovrha na plaći radnika provodi se u ovisnosti o visini njegove plaće. Ako je plaća veća od republičkog prosjeka neto plaće koja sada iznosi 5.108,00 kn, ovršava se razlika između radnikove plaće i 2/3 od 5.108,00 kn što iznosi 3. 405,33 kn (5.108,00 : 3x2). To znači da radniku ostaje za isplatu 3.405,33 kn.

Ako je plaća manja od 5.108,00 kn tada se ovršava 1/3 njegove plaće što znači da radniku za isplatu ostaje 2/3 njegove plaće. Pod neto plaćom razumije se neto plaća smanjena za posebni (krizni) porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija