Jump to content

postoji li ikakava sansa ?!


Abba Dubrovnik

Preporučene objave

Obzirom da sam izgubio dozvolu na tri mijeseca točnije B kategoriju ,radi prometnog prekrsaja ,a u mojem poslu kao ternskom serviseru hladnjaka za županiju dubr-nertv .. potrebna mi je jer o tome ovisi moj posao ,u redu razumijem da sam trebao na to prije misliti ,ali molim Vas ako itko zna da li postoji ikakva sansa ,bilo to platiti novcano ,ili pisati dopis i argimentirati dokumentacijom prekrsajnom sudu vijerovatno visem ,da mi se zabrana skine ,jer jedno je sigurno ja moram nastaviti raditi a samo je pitanje dana kad ce me policija zaustaviti u kontroli prometa koje kada su lijepi dani ima u nasoj zupaniji na svakom koraku ,molim sve Vas koji ovo budete citali za konkretnu pomoc sto se da uopce uciniti u mojem slucaju !Hvala vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sami ste sebi stavili "glavu na giljotinu".

 

Postupak vam se vodio po Zakonu o prekršajima, najgorem zakonu u povijesti hrvatskog zakonodavstva, po kojem je manje od 30% prekršitelja pravomoćno osuđeno, a ostalih 70% jednostavno izbjeglo sankciju.

 

Više nema nazad.

 

Ukoliko vas policajac zatekne u vožnji, slijedi vam po čl. 289. ZSPC-a novčana kazna od 5.000 do 15.000 kuna + 3 negativna prekršajna boda, ili kazna zatvora do 60 dana. Upravo zbog te kazne zatvora će te na mjestu prekršaja biti uhićeni i po žurnom postupku sprovedeni na prekršajni sud.

 

Također vam slijedi i kaznena prijava po čl. 308. KZ-a zatvorska kazna od 3 mjeseca do 3 godine, redovnim putem. Ako do sada niste kazneno kažnjavani slijedi samo uvjetna zatvorska kazna.

 

Ukoliko budete ponavljali tu radnju, kršenja zaštitne mjere, slijedi novi prekršajni postupak, ali sa većom novčanom kaznom i novim negativnim prekršajnim bodovima. Prijeti i opasnost zadržavanja u pritvorskoj jedinici prekršajnog suda u Dubrovniku, te nova zabrana radi sakupljenih negativnih prekršajnih bodova.

 

Po kaznenim postupcima će vas zatvoriti tek kad na uvjetnim sakupite dvije godine zatvora.

 

Lijek?

 

Ili ne voziti, ili voziti motorno vozilo neke druge kategorije osim "B", ili ako nemate drugu kategoriju, upisati auto školu.

 

Ali niti druga kategorija ne mora biti spas jer sud može presuditi zaštitnu mjeru zabrane svim kategorijama.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija