Jump to content

prometni prekršaj staviti na supruzino ime


marek_bla

Preporučene objave

Poštovani!

 

Dobio sam obavijest o prometnom prekršaju u kojem traže podatke tko je upravljao vozilom. Samo piše da sam napravio prometni prekršaj kažnjiv po čl. 53. st.5 Zakon o sigurnosti istog Zakona.

(Dakle 1.000,00 kuna jer sam se kretao vozilom u naselju 20 do 30 km na sat većom od dopuštene.)

 

E sad. Auto je registriran na suprugu, a vozilom sam upravljao ja. Ideja je da damo podatke od supruge i probamo se pozvati na isti Zakon Članak 294.koji citiram:

"Policijska uprava ili postaja koja tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna u utvrđenom iznosu do 1.000,00 kuna, u slučajevima kada prekršajem nije izazvano ometanje ili ugrožavanje drugih sudionika u prometu, odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi a počinitelj nije prije činio slične prekršaje može umjesto novčane kazne sudioniku u prometu izreći mjeru usmenog ili pisanog upozorenja."

 

Nisam samo siguran da li to mogu jer pretpostavljam da imaju moju sliku u PU pa zato traže podatke jer vide da je na slici muško, a vozilo je registrirano na žensku osobu i dal možemo tražiti mjeru usmenog upozorenja jer nisam siguran da li se dobivaju bodovi?!

Supruga inače nije kažnjavana unazad 12 mjeseci i nema kaznene bodove.

 

Svaka pomoć dobrodošla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj bratić se jednom izvukao na sljedeći način:

 

vozio je auto registriran na oca, oca su tražili da dostavi podatke vezane uz osobu koja je vozila.

Pošto je stric prijevoznik, imao je dokaz da je u navedeno vrijeme bio na službenom putu (radni nalog)i da nije upravljao osobnim vozilom, a sudu je izjavio da je vozilom upravljao član uže obitelji protiv kojeg nije dužan svjedočiti na sudu. I sud je odbacio zahtjev policije.

 

E sad,može li se to i danas primjeniti ne znam, to je bilo prije nekih 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija