Jump to content

otkaz ugovora na neodređeno


daraI

Preporučene objave

zanima me jedna stvar. kolegica je zaposlena na neodrđeno kao pravnik i bila je na porodiljnom, u međuvremenu dok je bila na porodiljnom poslodavac unajmi odvjetnika koji za njega obavlja pravne radnje besplatno i naplačuje se od stranaka,po povratku kolegice s porodiljnog u roku od tri mjeseca poslodavac joj želi uručiti otkaz ugovora pod isprikom da pravnik više nije potreban. Zanima me koja su njezina prava?

Ja bi ga prijavila inspekciji? dali netko možda ima još kakvu ideju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daraI je napisao:

zanima me jedna stvar. kolegica je zaposlena na neodrđeno kao pravnik i bila je na porodiljnom, u međuvremenu dok je bila na porodiljnom poslodavac unajmi odvjetnika koji za njega obavlja pravne radnje besplatno i naplačuje se od stranaka,po povratku kolegice s porodiljnog u roku od tri mjeseca poslodavac joj želi uručiti otkaz ugovora pod isprikom da pravnik više nije potreban. Zanima me koja su njezina prava?

Ja bi ga prijavila inspekciji? dali netko možda ima još kakvu ideju?

 

daral,

ako je kolegica pravnica, mislim da joj naši a ni vaši savjeti nebi trebali biti potrebni. Ona kad pročita zakon o radu (a može i sve postove koje smo pisali na ovu temu) znat će kako mora postupati. Mislim da bi bilo deplasirano da npr. ja kao inž. šumarstva, savjetujem jednu pravnicu. Ili.... :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša kolegica neka samo radi, dok se ne povuče neki konkretni potez, jer najave raznih odluka nemaju nikakvog učinka.

Moguće da se poslodavac predomisli kada vidi da je duguročno pravnik ipak potreban i da je taj posao specifičan, kao što je i posao odvjetnika specifičan.

Inspekcija sa slučajem nema veze jer ona nema nadležnosti u ostvarivanju subjektivnih prava koje pruža zakon o radu, dakle ako kolegici zatreba, onda zakon u ruke i tražiti svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Poslodavac može uvijek kada prestane potreba za obavljanjem određenih poslova ukoliko nema mogućnosti za rspored na druge poslove uručiti radniku poslovno uvjetovani otkaz .

Poslodavac za iste poslove ne može zaposliti drugog radnika .

 

Radnik koji dobije otkaz dužan je u roku od 15 dana podnijeti poslodavcu Zahtjev za zaštitu ptrava , a tek nakon toga ,nakon proteka roka od 15 dana dostavljanja zahtjeva poslodavcu može se ustati tužbom za zaštitu prava radi nezakonitog otkaza . Teret dokazivanja je na poslodavcu .

 

Radnik treba poštivati proceduru i rokove .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija