Jump to content

Ugonor o kupoprodaji sa svjedocima


Tonči

Preporučene objave

Prije četrdeset godina kupio sam kuču i jedno zemljište. Sklopio ugovor sa bivšim vlasnikom. Ugovor su potpisala dva svjedoka. Ovjerio ga na sudu i platio porez. Predao sam prijedlog za upis u zemljišne knjige. Za kuču sam dobio pravo upisa a za zemlju mi je odbijeno pravo upisa. Obrazloženje da je zemljište društveno vlasništvo sa pravom korištenja i da se ne smije prodavati.Pošto sad više nema društvenog vlasništva podnio bih ponovo zahtjev za upis tog zemljišta ali nemam originalni ugovor pošto sam ga predao kad sam podnio zahrjev za upis kuče. Imam samo fotokopiju originalnog ugovora koji sam prilozio kad sam upisivao kuču i jedan primjerak ugovora potpisanog od dva svjedoka kupca i prodavaoca a taj nije ovjeren u sudu. Može li taj ugovor koji nije ovjeren na sudu poslužiti kao pravovaljan za upis u zemljišne knjige? Ili što napraviti? Je li ugovor pred dva svjedoka pravovaljan kao i onaj ovjeren na sudu ili danas kod javnog bilježnika? Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija