Jump to content

molim pomoć


josip5

Preporučene objave

molio bi ako mi netko može pomoći oko radnog prava tj troškova prijevoza na posao.radim u osiguravajučoj kuči 58km udaljenoj od mjesta stanovanja.dobijem naknadu za putne troškove 290kuna iako po pravilniku bi trebao dobiti 890 koliko košta i autobusna karta..jasno piše u našem pravilniku firme da na to imamo pravo a i u nekim regijama u mojoj firmi to i dobijaju a i niz drugih stvari za koje sam saznao.nešto sam i prigovorio no dobio sam automatski napad nisam kretao dalje.molio bi ako mi netko može reči nešto više o tome te kome da se obratim.u toj firmi radim več skoro 2 god te ako imam pravo dali mogu tražiti da mi isplate troškove koje su mi dužni unazad??unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josip5 je napisao:

molio bi ako mi netko može pomoći oko radnog prava tj troškova prijevoza na posao.radim u osiguravajučoj kuči 58km udaljenoj od mjesta stanovanja.dobijem naknadu za putne troškove 290kuna iako po pravilniku bi trebao dobiti 890 koliko košta i autobusna karta..jasno piše u našem pravilniku firme da na to imamo pravo a i u nekim regijama u mojoj firmi to i dobijaju a i niz drugih stvari za koje sam saznao.nešto sam i prigovorio no dobio sam automatski napad nisam kretao dalje.molio bi ako mi netko može reči nešto više o tome te kome da se obratim.u toj firmi radim več skoro 2 god te ako imam pravo dali mogu tražiti da mi isplate troškove koje su mi dužni unazad??unaprijed zahvalan

 

josipe,

svakako da imaš pravo. Prema čl.129 Zakona o radu ,radnik koji smatra da msu njegova ptava iz radnog odnosa povrijeđena ima pravo zahtjevati da se ona ispune,prvo kod poslodavca a onda ako je to nemoguće i putem suda.

Dakle josipe ti ćeš svome poslodavcu pozovajući se na čl.129 uputiti "zahtjev za zaštitu prava" u kome ćeš obrazložizi svoj zahtjev u smislu nepoštivanja čl. pravilnika o radu tog i tog te ćeš podastrijeti obraćun po mjesecima kako je isplačivana i kako je trebala biti isplačena tvoja naknada za prijevoz i tražit ćeš za istu isplatu u roku od 8 dana. Također ćeš poslodavccu napomenuti da ako ne udovolji tvojem zahtjevu da ćeš se obratiti nadležnim državnim tijelima.

Eto tako ćeš učiniti i dobiti svoju lovu koja ti pripada.

Uzgred poslodavac je obvezab dati ti na uvid pravilnik o radu pod prijetnjom zapriječene novčane kazne od 61.000 do 100.000 kn. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija