Jump to content

molim pomoć


znova108

Preporučene objave

Ako netko zna neka mi odgovori na moje pitanje:02.02.2010 g.bio sam na prvostupanjskoj komisiji za invalidsku mirovinu.Bolujem od ptsp,u ratu sam proveo 2,5 godine,radnog staža imam 6 godina plus rat.Vještak mi je rekao da sam u profesionalnoj mirovini i da papiri idu na drugostupanjsku u Zagreb.Dali bi mi netko mogao reći kolika bi iznosila mirovina.I pošto sam branitelj dali imam pravo na najnižu braniteljsku mirovinu.Znam da ću dobiti sad civilnu ali dali imam pravo na nekakav braniteljski dodatak.Unaprijed hvala svima koji mi odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znova108 je napisao:

Dali bi mi netko mogao reći kolika bi iznosila mirovina.I pošto sam branitelj dali imam pravo na najnižu braniteljsku mirovinu.Znam da ću dobiti sad civilnu ali dali imam pravo na nekakav braniteljski dodatak.Unaprijed hvala svima koji mi odgovore.

Temeljem onoga što ste naveli ne može vam se odrediti niti približno kolika bi bila mirovina jer nedostaju podaci o onome najvažnijem: za svaku godinu radnog staža godišnja bruto plaća prema obrascu M4 kojim su vaši poslodavci izvjestili i potvrdili HZMO-u da su obračunate i isplaćene plaće kao i plaćeni svi doprinosi...

Ukoliko vam mirovina koju vam odredi HZMO temeljem profesionalne nesposobnosti za rad bude manja od najniže braniteske mirovine i ispunjeni su uvjeti iz čl. 31 ZOPHBDR-a (status branitelja, 100 dana borbeni sektor, ne radite temeljem preostale radne sposobnosti...) tada imate pravo i odrediti će vam se najniža braniteljska mirovina koja bi iznosila 1864,06 kn.

Ne postoje (više) nikakvi braniteljski, dragovoljački ili sl. dodaci ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitam te zato što mi je vještak za sad dao profesionalnu nesposobnost ali mi je rekao da se nastavim liječiti i kad dobijem riješenje da opet predam papire za vještačenje pa da će mi onda dati opću nesposobnost.Ali svakako hvala na odgovoru i mogli bi popiti kavu u Vukovaru jer tamo se liječim kod dr.Uzelca.

Bok!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znova108 je napisao:

Ako netko zna neka mi odgovori na moje pitanje:02.02.2010 g.bio sam na prvostupanjskoj komisiji za invalidsku mirovinu.Bolujem od ptsp,u ratu sam proveo 2,5 godine,radnog staža imam 6 godina plus rat.Vještak mi je rekao da sam u profesionalnoj mirovini i da papiri idu na drugostupanjsku u Zagreb.Dali bi mi netko mogao reći kolika bi iznosila mirovina.I pošto sam branitelj dali imam pravo na najnižu braniteljsku mirovinu.Znam da ću dobiti sad civilnu ali dali imam pravo na nekakav braniteljski dodatak.Unaprijed hvala svima koji mi odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pomoć-u mirovini sam od 02g profesionalna nesposobnost 30/post.posljedice rata a 70/pos.van rata mirovina mi je 3.250kn-prošle godine bio sam na komisiji za procjenu rad.sposobnosti i samosu mi onaj dio od 30/pos.preveli sa profesionalne na opći dio a onih 70/van rata ostalo.inače sam dragovoljac s činom razvodnik sa statusom RVI-20/-trajno u vojsci sam bio nepunih 10g profesionalni vojnik.ukupan radni staž s beneficiom negdje oko 39g.molim nekog tko mi može odgovoriti mrljavac ili duro hoće li se nešto promijeniti u izračunu moje mirovine i koliko bi mogla sada iznositi unaprijed se zahvaljujem i oprostite na dužini pisanja ovo mi je prva objava hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ću napisati kako sam ja razumio vaš upit (ako nisam dobro - molim ispravite me...): od ranije ostvarujete pravo na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad s tim da je uzrok nesposobnosti bio 30% u svezi sudjelovanja u obrani suvereniteta RH i 70% van tih okolnosti, sada je promjena takva da se radi o općoj nesposobnosti za rad, a uzrok invalidnosti je ostao isti ( 30% u svezi i 70% van okolnosti sudjelovanja u ...).

Pretpostavimo da niste radili temeljem preostale radne sposobnosti tada bi promjena izračuna bila takva da se mijenja mirovinski faktor ( s 0,8 na 1,0 tj za 25%) i još neke sitnice ( broj godina mirovinskog staža s obzirom na datum novog vještačenja ,...), ali sve u svemu: ako je ova mirovina (3250 kn) određena pravilno ( a nemam razloga sumnjati da nije...) tada novi iznos možete procijeniti ( gruba procjena ali još dosta precizna ...) tako da sadašnju mirovinu, cca 3250, dignete za 25% - dakle negdje oko 4060 kuna...

Za slučaj da ste radili temeljem preostale radne sposobnosti stvar se malo komplicira zbog promjena drugih elemenata izračuna ( vrijednosni bodovi, mirovinski faktor ....) i ne može se procjena napraviti temeljem podataka koje ste naveli tako da niti neću "prognozirati" iznos nove mirovine za taj slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gosp.duro rješenjem zdrav.komisije morha iz 2002g.pokrenuto jemoje umirovljenje nedugo potom sam bio u tvrtkovoj na procjeni radne sposobnosti gdje sam dobio kako sam naveo profesionalnu-mir.30/kao uzrok rata a 70/ van rata i mirovina mi je 3250kn.negdje u6mj.bio sam ponovo na komisiji za procjenu rad.sposobnosti naravno mislim na 6 mj.2009g. gdje mi je vještak dao 60/ u svezi rata i 40/ van rata u zg.su mi to smanjili i dali mi s onih 30/ koji su bili isto profesionalni u 30/ opće i 70/van rata napominjem da od odlaska u mirovinu nisam nigdje radio sav civilni radni staž mi je prije rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim Vas ako netko zna,da mi se što hitnije javi! Naime, suprug je HRVI 30%, trajno. Umirovljen, budući da je imao moždani udar.Dok je radio, zadužili smo se i mi i sin, digli kredit na 10 god. dok smo gradili kuću,kako bi mogli useliti. Tražili smo stambeni kredit u MOBMS-u,za dogradnju,tj. poboljšanje uvijeta stanovanja, i sad saznajemo da nam Komisija sutra iz Zg. dolazi. Nemamo priključenu struju,svoju-imamo od susjeda,nemamo ni vodu,plin...grijemo se na drva...,ali inače nije nam kuća u lošem stanju,dapače! recite mi ako netko ima slično iskustvo, šta traže,tj. šta pitaju,gledaju... Molim da mi se netko javi! hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija