Jump to content

kupnja nektretnine i odnos sa agencijama


TamaraKG

Preporučene objave

Htio bi postaviti pitanje.Radi se o kupnji nekretnine i odnosu agencije za prodaju prema kupcu i prodavatelju.

Kod pokazivanja nekretnine agencija trazi da se potpise ugovor koji dokazuje da je ista nekretnina pokazana kupcu od strane agencije. U mom primjeru pokazana mi je ista nekretnina od strane dvije razlicite agencije, a nasao sam u oglasniku da prodavatelj privatno prodaje istu nekretninu.

U slucaju da ja kupim tu nekretninu od prve agencije ili direktno od vlasnika, kakve pravne posljedice me mogu sljediti sobzirom da sam potpisao ugovor sa vise od jedne agencije odnosno sa dvije u slucaju da direktno nekretninu kupim od vlasnika.

Nije mi jasno na sto se ja obavezujem potpisivanjem ugovora o

pokazivanju nekretnine.

Stvar je u tome sto su cjene kod agencije br1. vece nego kod agencije br2. a kod vlasnika je treca cjena, naravno, najprihvatljivija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana tamaraKG,

 

1. Za koji posao dobijete garanciju da će biti bez problema?

 

2. Da li ste dovoljno stručni za odraditi posao vezano za

vlasništvo, isplatu, primopredaju, uknjižbu?

Da li kupujete stan u objektu koji nije ucrtan

u katastarskom planu, tj.koji ne postoji?

3. Kvalitetna Agencija za posredovanje može Vam odraditi

posao, i uštedjeti Vam novac i dodatne glavobolje i

troškove

4. Čl. 31. Upravni nadzor nad primjenom ovoga Zakona o posredovanju i propisa donesenih na temelju ovoga Zakona obavlja Ministarstvo.

Inspekcijski nadzor nad provedbom ovoga Zakona i propisa donesenih na temelju ovoga Zakona provodi Državni inspektorat te druge inspekcije sukladno ovlaštenjima utvrđenim posebnim zakonima.

 

Puno sreće

 

 

 

:majstor::tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ellena je napisao:

Poštovana tamaraKG,

 

1. Za koji posao dobijete garanciju da će biti bez problema?

 

Agencija će kupcu nadoknaditi štetu ako se pokaže da papiri ipak nisu kako treba? Malo sutra!

 

Dovoljno da pogledam internet-oglase sa fotografijama.

 

Agencija oglašava prodaju kuće;"kuća ima vlasnički list, građevinsku i uporabnu" itd.

A slike prikazuju staru kuću na koju je dozidan kat , još u cigli, izgrađenost parcele 90 %, u naselju poznatom po divljoj gradnji... ima uporabnu? vlasnički list? za što?

Možda je netko 'podmazao' , papir trpi sve... Ali iz aviona se vidi da je muljaža.

 

E, da je to vlasnik dao oglas, ok., ali agencija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana tamaraKG,

Posrednik (Agencija, naglašavam PROFESIONALNA I KVALITETNA)

dužna je

- izvršiti uvid u isprave kojima se dokazuje vlasništvo ili drugo stvarno pravo na predmetnoj nekretnini i upozoriti nalogodavca na:

– očite nedostatke i moguće rizike u svezi s neuređenim zemljišnoknjižnim stanjem nekretnine,

– upisana stvarna prava ili druga prava trećih na nekretninu,

– pravne posljedice neispunjavanja obaveza prema trećoj strani,

– nedostatke građevne i uporabne dozvole sukladno posebnomu zakonu,

– okolnosti obveze primjene prava prvokupa i ograničenja u pravnome prometu sukladno posebnim propisima.

 

ZAKONODAVAC je DAO OBVEZU:

 

Posrednik u prometu nekretnina (u daljnjemu tekstu: posrednik) dužan je kod osiguravatelja u Republici Hrvatskoj osigurati i obnavljati osiguranje od odgovornosti za štetu koju bi nalogodavcu ili trećim osobama mogao prouzročiti obavljanjem posredovanja.

Za štetu koju bi posrednik mogao prouzročiti obavljanjem posredovanja najniža osigurana svota ne može biti manja od 200.000,00 kuna po jednome štetnom događaju, odnosno 600.000,00 kuna za sve odštetne zahtjeve u jednoj osiguravateljskoj godini.

 

POŠTOVANA tamaraKG, srdačan pozdrav,

:misli: :cita: :sklanjaj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

bovu je napisao:

pismeno ,preporučeno i sa povratnicom otkaži ugovor agenciji 1 i 2 .

sklapanjem ugocora s agencijama imaš samo trošak.

stupi direktno u kontakt s vlasnikon nekretnine(ili neko povjerljiv u tvoje ime)dogovorite cijenu .

napravite kupoprodajni ugovor i ovjerite ga kod JB.

 

agencija nije nikakava garancija da če kupoprodaja biti bez problema a košta.

nemoj slučajno sklapati kupoprodajni ugovor a da predhodno agencijama ne otkažeš ugovor.

 

Pozdrav,

u identičnoj sam situaciji. Trebam otkazati ugovor da bih sklopila kupoprodajni ugovor s vlasnikom. Ne želim pogriješiti pa bih vas molila, ukoliko nije problem, da mi malo pojasnite kako napisati to preporučeno pismo, što napisati, a da to bude pravovaljano :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija