Jump to content

MENI JAKO KOMPLICIRANO_pitanje i za geodete,arhitekte,pravnike i ine.


anonimno

Preporučene objave

Evo ovako_imam punomoć od tetke koja nije u Hrvatskoj da je zastupam u ishođenju građ. dozvole za česticu i već postojeću kuću na jednom našem otoku.

 

Tetka je upisana u zemljišnim knjigama kao suvlasnica na nekretnini č.z.783 ..... itd, ukupne površine 2212m2 za 5/24 dijela prava vlasništva, što u naravi predstavlja 410m2.

Zemljište je u naravi podijeljeno,ali ne i isparcelirano,te je tetka na svom dijelu sagradila zgradu do visine prizemlja, temeljem Uvjeta uređenja prostora od 25.03.1991 u kojem se govori o k.č. 783/1 u građ. zoni, priložena je situacija 1:200 s ucrtanom parcelom 783/1 te tlocrtom kuće na njoj i odgovarajućim kotama ovjerena od ovlaštenog geodeta 12.1990,te ovjerena od gore nadležnih 25.3.1991.

Imamo i vodovodnu suglasnost od 1991 na k.č. 783/1,te elektroenergetsku suglasnost (vidno istekla).

Onda imam od 2.5.1991. rješenje o promjeni namjene zemljišta iz vočnjaka na k.č. 783/1 u 110m2 za izgradnju zgrade.

Neke uplatnice imam, neke ne, al sve je plačeno.

Pa imam plačenu kaznu što je gradila bez građ. dozvole isto 1991 u 6-sti mjesec.

Nije ishodila građ. dozvolu, počela je i tu je sve stalo.

 

Kupoprodajni ugovor nema,zagubljen je u ratu.

 

Onda sam ja lijepo izvadila sve svježe podatke i stanje je ovakvo.

Geodet koji je navodno snimio teren ne postoji više,ostaje mi samo ta situacija 1:200.

 

U katastru su na planu 1:2880 lijepo ucrtane promjene na k.č. 783, te ucrtane 783/1,2,3,4 pa zatim poništene.

Na izvatku iz katastra je upisana samo osoba xy na k.č. 783, vočnjak 400m2, šuma 1812m2. Ne trebam reći da je ta osoba davno preminula :-D .

 

Na pravo vlasništva k.č. 783 upisano je njih 12 na 2212m2, a tetka od toga na 5/24.

na predmetu ima par plombi u vezi prezimena, nasljeđivanja i sl. sve od 2000-e dalje. Ništa strašno.

 

E da, ona je očito išla s tim na sud, jer u 10.1993. je imala poziv na glavnu raspravu u kojoj je tužitelj ona, tuženi ovih 11 drugih, a radi: utvrđenja i dr.,kojem se nije odazvala.

 

I sad odakle ja da počmem, da li na osnovu ove situacije 1:200 tražit od geodeta elaboracijski plan bez ponovnog snimanja terena.

Tražit nekakvu obnovu postupka s obzirom na ovi poziv na sud,ima broj predmeta,zar nebi tamo trebalo biti to što je geodet radio i očito predao?

Kako provesti uknjižbu prava vlasništva na tetkino ime?

Kako doći do svih tih vlasnika kad su u drugim državama....kako doći do svoje k.č 783/1

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije ti palo na pamet da se netko ne pojavi na rocistu zato sto je sprijecen visom silom zvanom rat ili nesto slicno.

 

no nema veze, pretpostavljala sam da je tesko suvislo odgovoriti na post prepun informacija, jer se ne mogu davati opceniti odgovori, a isto tako sam sumnjala da je punomoc laicki sastavljena i potpuno beskorisna :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija