Jump to content

Isplata bračne stečevine


janko35

Preporučene objave

Molim za savjet. Jučer mi je od odvjetnika bivše supruge stigao prijedlog za mirno rješenje spora o razdiobi bračne stečevine. Supruga i ja živjeli smo s mojim roditeljima u njihovoj kući koja je prije dvije godine poklonjena meni. Roditelji su se prije 2 godine odselili. Naime, supruga me tuži za pokretnine u vrijednosti od 129.000 kuna (apsurdno) koje su velikom većinom kupovali moji roditelji te za neke sitne građevinske radove. Što mi predlažete? Traži isplatu čak i za neke stvari koje su postojale i prije našeg braka. Kako da se postavim u ovoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

povjesnim vlasničim listovima možeš dokazati da je u pitanju imovina darovana od roditelja a i darovnim ugovorom.

 

imovina stečena u braku i to samo iz rada oba bračna partnera(nij bitno ko je više doprinieo)je bračna stečevina.

 

imovina stečena prije braka ,darovana (i u braku),nasljeđena imovina je osobna imovina .

 

u konkretnom slučaju supruga može tražiti samo vračanje djela sredstava od zajedničkog ulaganja u nekretninu.

samo zbog povečanja vrijednosti a ne i zbog redovitog održavanja.

svoja potraživanja treba dokazati na sudu.

roditelji su ti glavni svjedoci

smatram da je ovo lov u mutnom .odvjetnik zna za navedene činjenice(ali pitanje je kakvu on informaciju ima)pa pokušava nešto izvući za stranku a time i za sebe.

ako upali upali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija