Jump to content

Vračanje dugova


moni5

Preporučene objave

Trebala bi jednu informaciju meni veoma važnu!Nakon očeve smrti u nasljedstvo bi trebala dobiti kuću vrijednosti cc 30000 €,ali otac ima duga po bankama i kod privatnih osoba .Nekim privatnim osobama ja sam već vračala njegove dugove ,da li mi se ti dugovi priznaju kao da sam otplaćivala taj dug bez obzira što nisam bankama i kako da to ovjerim ,da li da mi ljudi potpišu kod javnog bilježnika izjavu-ako mi to vrijedi.hVALA UNAPRIJED!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar se nisi zapitala dali su uistinu to njegovi dugovi.

ako ima potpisanu priznanicu za dug

kod isplate duga vjerovnik ti vrati priznanicu o dugu i potpiše novu da je dug vračen.

VII. PRIZNANICA

Izdavanje

Članak 180.

(1) Tko ispuni obvezu potpuno ili djelomično, ima pravo zahtijevati da mu vjerovnik o tome izda priznanicu o svom trošku.

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika

 

 

bilo bi dobro da proučiš zakon o obveznim odnosima NN35/05

 

ZASTARA

Odsjek 1.

OPĆE ODREDBE

Opće pravilo

Članak 214.

(1) Zastarom prestaje pravo zahtijevati ispunjenje obveze.

(2) Zastara nastupa kad protekne zakonom određeno vrijeme u kojem je vjerovnik mogao zahtijevati ispunjenje obveze.

(3) Sud se neće obazirati na zastaru ako se dužnik nije na nju pozvao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali -što kad je to već riješeno ti novci su vraćeni na koji zakoniti način ja to mogu potvrditi,a da taj iznos ponovno ne vraćam bankama,jer odgovaram za dugove u vrijednosti nasljedstva koje bi trebala primiti?? Ako budem morala vračati ponovo i to što sam vratila u tom slučaju ću se odreči svega nasljedstva!! Jer postoji još toliki dug u bankama!!Pitam baš zbog toga ,jer onda imam manje za vračati bankama!!??Ne razumijem se u to pa molim pomoć!!Puno hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija