Jump to content

sto sada


zoran36

Preporučene objave

otpremninu budete dobili još možda u veljači ako ne,tijekom 1.polovice ožujka sigurno...

 

...a što se tiće primanja...nakon vještačenja u ZG (cca 10-ak dana)dobit čete privremeno rješenje o mirovini s pravom na akontaciju (cca1500-2000kn ,ali nije pravilo).Tu akontaciju budete primali sve do primitka konačnog rješenja...tada bude i razlika mirovine...kolko se čeka glavno rješenje neznam a ja sam čekao 9 mj.ali još 2007. sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hm...sve bi to trebalo ići autamatizmom-dobiti doma odjavu ,te se prijavit prema mjestu prebivanja-ali to traje...ako Vam se žuri otiđite u MORH (treba se naručit putem tel)personalni odjel za vojnike ,dočasnike ili časnike zavisi što ste bili po činu,te tražiti da Vam daju sve potrebitu dokumentaciju za odjavu od morha,potom otići u Jukićevu 12 ZG ,te tamo na temelju dokumentacije iz morha dobijete odjavu,sa tom odjavom zdr.osig.prijavljujete se HZZO.-u prema mjestu stanovanja,tamo dobijete prijavu na zdr.osig. po drugoj osnovi(umirovljenje-uzmite sa sobom rješenje o časnom otpustu s pravom na inv.mirovinu)...

...tada dobijete zdr.isk.u obliku papira A4 koja Vam vrijedi dok ne naprave plastičnu ,te Vam pošalju na kućnu adresu...

 

...eto ako trebte hitno u ZG rješite sve za jedan dan,te isti ili idući dan u svom HZZO-u.(to je moje iskustvo ali još 2007).

 

-što se tiče PK kartice tražite od morha(od POF-a od kojeg ste dobivali plaču) da Vam pošalje na kućnu adresu,tek tada pravac porezna uprava ,te sa svojom i ženinom PK karticom rješite sve što trebate...

 

...uvjek sa sobom nosite OIB jer to sa svuda traže ,lijepi pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li se treba podnesti kakav zahtijev za isplatu otpremnine po čl.11 ili to ide automatski posto sam 05.02 dobi rijesenje za castan otpust i invalidsku mirovinu po čl.11.Dobio sam zadnju placu ali jos nisam otpremninu,pa ne znam jeli treba nesto ispuniti ili to ide automatski.To je otpremnina od tri prosjecne place.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U rješenju o prestanku DVS vam piše i koja prava ostavrujete pa i otpremnina. S obzirom da više nema prava na uvećanu otpremninu ( Odluka ministra...) u slučaju profesionalne nesposobnosti za rad po čl. 11 Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO to nema potrebe za podnošenjem nikakvog zasebnog zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija