Jump to content

Podjela šume


golib

Preporučene objave

Molio bih da mi odgovorite kako da uđem u korištenje dijela šume u kojoj sam vlasnik sa još četvero vlasnika.

Nasljedio sam istu nakon majćine smrti prije 19 godina ,međutim nikad dosad nisam bio u istoj, nije mi poznato niti sam položaj odnosno znam mjesto ali sama površina nije mi poznata rodjak koji je takodje suvlasnik kao i drugi iskorištava istu a ja molim da mi objasnite na koji naćin bih ja mogao ući u eksploataciju svoga dijela? Sama površina šume je 4197 m2.

Napominjem da sam u zemljišnjim knjigama upisan kao vlasnik udijela 1/24.

Koje radnje da poduzmem za eksploataciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja znam da za sječu,ili eksploataciju šume treba posjedovni list,a po novom zakonu i vlasnički list.šumarija neće doznačiti sječu bez tih listova,ili potpisa ostalih suvlasnika ili vlasnika.dakle taj tvoj rođak ako sječe šumu,koju treba netko iz nadležne šumarije doznačiti,radi potajice,tj. krade.mislim da sam ti rekla dovoljno.ti?krasti kao i oni,oprosti ,ako sam malo gruba.po meni nikako,ni ti oni,jer te nisu tražili potpis.i ovisi da li sjeku na kubike,ili skupljaju grančice po šumi,ne znam kaj ti je eksploatacija.4000 metara i nije neka površina,posjećete je za par godina.šumarija za sječu doznači maksimalno 50 kubika šume.ako želiš podjelu,zatraži podjelu šume.da bi znao gdje ti je šuma,treba ti kopija katastarskog plana u omjeru 1 na prama 2000,tako znaš tko su ti susjedi,i ne smiješ u njihov posjed,tj. po novome i vlasništvo,i netko tko to zna dobro precizirati,ili geodet,a oni su ti skupi.dakle,trpi,šuti,prijavi,ali sa dokazima,dokaz je izvoznica,jer tko sječe mora i opravdati od kuda mu drva,ili se dijelite.1/24 znači da si vlasnik u 24 dijelu šume,znači da vas ima 23 troje u toj šumi.ne znam da li je to vrijedno uopće truda,ili traže da te isplate,cijena šumskog zemljišta je inače niska.ako prodaješ šumariji ,mislim da je 1,5 euro,kap u moru,čekaš da ti je otkupe i plate godinama.privatno možda više.vjerovatno sličnu situaciju nemaš samo u toj šumi,pretpostavljam da ti je mama nasljedila još nešto,bolje ti je pošteni komad nečega,nego dvije bukve,jer ovi su sjekli,imala sam šumu u posjedu na 4000 metara kvadratnih,znam kaj ti govorim, ito čistog posjeda.50 kubika-80 metara drva,od toga pola onome tko je sjekao šumu,jer ja to ne znam :smijeh:,drugo teren je nedostupan.imam još puno više više šumskih površina,i ne pada mi na pamet da siječem dok se ne,na žalost ne riješe suvlasnički odnosi.kakve sam sreće,za jednu bukvu bi mi drugi dan bila policija na vratima,po svoj šumi,kupujemo drva,300 kuna metar.vidi si točno da li ste 4 vlasnika,ili 24,imaš zemljišne knjige u kompu u kompu,ili odi vidi kaj je još na tebi.ako ne moraš,poduzmi sve da razvrgneš suvlasništvo,suvlasnik nikad i vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija