Jump to content

Mrtav gruntovni vlasnik


Draganec

Preporučene objave

Molim da mi odgovorite na slijedeće pitanje:

 

Vlasnik sam poljoprivrednog zemljišta katastralno preko 30 godina; dok gruntovno nisam, nego je vlasnik osoba koja je umrla prije 1940-ih.

 

Pronašao sam privremeni ugovor potpisan 1928.god. od strane prodavaoca i kupca (moj djed) te svjedoka. Nitko od navedenih u ugovoru nije živ niti itko pobliže poznaje prodavaoca u selu gdje je živio. Također imam i posjedovni list od 1965. gdje je vidljivo da je vlasnik moj pokojni djed i posjedovni list od 1986.god. gdje je vidljivo da sam ja vlasnik kao nasljednik.

 

Kako najjednostavnije postići legalizaciju gruntovnog vlasništva? Da li mogu sam podnijeti tužbu sudu i protiv koga; i ako može primjer tužbe u kraćim crtama?

 

HITNO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vaš djed i Vi upisani ste kao posjednici u katastru .

Izvadak iz katastra nije dokaz o vlasništvu , već je dokaz o posjedu .

S obzirom da imate kupoprodajni ugovor znači da ste (Vaš djed ,zatim Vi) vanknjižni vlasnici .

Da bi se mogli gruntovno upisati Vi trebate ustati tužbom za utvrđenje vlasništva dosjelošću i kupoprodajom .

Trebate tužiti sve osobe navedene u vlasničkom listu (izvadak iz

gruntovnice )

Ako je upisana osoba mrtva tada trebate tužiti njene nasljednike,trebate znati točno sve nasljednike i njihove adrese ,(putem matičnog ureda i policije ).

Često i crkvene knjige mogu pomoći ,ali svakako trebaju biti tuženi nasljednici .

U tužbi treba biti precizno naznačen broj K.č. Z.k.ul. i površina u Čhv ili M2.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija