Jump to content

youtub snimka kao dokaz na prekršajnom sudu


sepltura

Preporučene objave

zanima me sta napraviti,dali policija smije skidati youtub snimke s neta,piam zato jer prošle godine je osvanula jedna snimka gdje u brzoj vožnji se vidim ja kao na slici nekih 5 sekudi i snimka je jako loša, i policija je na temelju toga podigla optužni prijedlog sudu,a nema ni datum ni vrijeme prekršaja ni reg.oznaku ništa,zanima me kako i na koji način je podigla to i šta napraviti ako dobijem kazne,i poziv za sud.... malo mi je apsurdno to....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovoru,ali mene zanima šta napraviti ako dođe to do suda,imaš koji savijet,snimka je užasno jako loša,nema vrijeme ni datum ni mjesto izvršenje prekršaja,nema ni registracijsku oznaku vozila,u vozilu su bila sam dvojica,i vidi se faca u jednom trenutku na 5 skundi.Zanima me kak policija piše prijavu kojeg dana kad nemaju datum točan čak ni godinu ni vrijeme,zapravo utvrđuje identitet temeljem snimke,pa me sad zanima šta reč na takvu glupost na sudu i izjava kojih svjedoka na sudu,samo smo nas dvojica bili i je bilo recimo 2008 godine sad tek policija podiže prijavu,a snimku je neko namjerno stavio i nije bila ni 10 dana na youtubu. Ima jedna primjer u dugom selu gdje se snimaju sami i stavili na youtub i svi u dugom selu znaju ko je to i policja im nije ništ pisala kad nema na temelju čega,ali u ovom slučaju gdje je toliko loša snimka je pisala,šta na sudu za izjaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Sama takva snimka ne može biti dokaz, ali može poslužiti za prikupljanje drugih dokaza, izjava svjedoka i sl.

 

Hvala ti na odgovoru,ali mene zanima šta napraviti ako dođe to do suda,imaš koji savijet,snimka je užasno jako loša,nema vrijeme ni datum ni mjesto izvršenje prekršaja,nema ni registracijsku oznaku vozila,u vozilu su bila sam dvojica,i vidi se faca u jednom trenutku na 5 skundi.Zanima me kak policija piše prijavu kojeg dana kad nemaju datum točan čak ni godinu ni vrijeme,zapravo utvrđuje identitet temeljem snimke,pa me sad zanima šta reč na takvu glupost na sudu i izjava kojih svjedoka na sudu,samo smo nas dvojica bili i je bilo recimo 2008 godine sad tek policija podiže prijavu,a snimku je neko namjerno stavio i nije bila ni 10 dana na youtubu. Ima jedna primjer u dugom selu gdje se snimaju sami i stavili na youtub i svi u dugom selu znaju ko je to i policja im nije ništ pisala kad nema na temelju čega,ali u ovom slučaju gdje je toliko loša snimka je pisala,šta na sudu za izjaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem vam puno na odgovoru jer imam dosta problema za nešto što nisam kriv uopče,nečija šala i igranje došlo je do prijave,a u današnje vrijeme koliko vidim po netu se sve snimke mogu montirat,u ovom slučaju policija nema ni jedan drugi dokaz osim te snimke koja je snimana sa mobitelom 0.3 mpx kamera,onda zamislite kako je to loša snimka. A unatoč tome gledam po netu slučaj u dugom selu gdje dvojica usred bijela dana divljaju po cesti i cijelo dugo selo zna za tu dvojicu ali nažalost policija nema na temelju čega podiči optužni prijedlog. Posavjetovao sam se s prometnim stručnjacima i pravnicima kao i policijskim stručnjacima za promet,isti su mi izjavili da se zna kako se podiže prijava,neposrednim opažanjem pol.službenika,bitni elementi mjesto datum sredstvo izvršenja prekršaja itd. Onda izgleda da ovaj slučaj če biti prvi na koji če policija podič optužni prijedlog, a na samom youtubu svakodnevno se vrti milijun snimaka i šta je najžalosnije svatko stavlja šta želi. Još jednom zahvaljujem na utrošenom vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel mi sad može ko samo odgovoriti ako dobim doma išta od policije ili suda jer neznam uopče šta se dobiva za to?optužni prijedlog ili šta? to je tako cijela situacija glupa,neki prometni policajci iz drugih uprava se smiju cijelom nemilom događaju,podizat optužni prijedlog temeljem snimke,jel ja mogu policiju tužit unutarnjoj kontroli,mislim na njihov rad itd.i šta da napišem u prigovor ako išta dobim doma. petpetica pomagaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija