Jump to content

porodiljna naknada!!!!


perlica

Preporučene objave

ostala sam trudna prošle godine u 7mj.tada sam bila u radnom odnosu,radila sam u dućanu,uvijek na ugovor ali ugovor se redovito produživao,tada sam tamo bila 1god i 2mj.na komplikacijama sam ostala 15.9.ugovor mi je trajao do 4.10. i više mi naravno nije niti bio produžen jer sam bila kući.onog dana kada sam ostala na komplikacijama prijavila sam se normalno na socijalno,lijepo objasnila službenici kako stoje stvari i njezin odg je bio da imam pravo na punu plaću dok sam na komplikacijama i prvih 6mj dok sam na porodiljnom i onda drugih 6mj 70% od plaće i to bez obzira na to da li mi je ugovor prekinut ili ne jer sam radila duže od godinu dana.da bi ja lijepo neki dan dobila obavijest da se javim u vezi svog zahtjeva za porodiljni,sada su mi rekli da više nemam pravo na punu plaću jer sam gotova s komplikacijama,sad sam već službeno na porodiljnom jer mi do termina fali još 19dana.do sad sam dobivala plaću 2800,00 i kako mi je bilo rečeno tako je trebalo ostati dok mi dijete ne napuni 6mj,a sad odjednom je ta naknada 1600,00 i to svih godinu dana.zar ja stvarno nisam u ništa boljoj situaciji od žena koje su bile nezaposlene?i one će dobivati 1600,00kn kao i ja,a ja sam ipak radila.i zašto mi to nitko nije rekao??zakon je valjda bio isti prije pola godine?!!!i tu sam se na legalisu raspitivala i isto su mi svi rekli da prvih 6mj imam pravo na punu plaću bez obzira na ugovor.a ja stvarno više ne razumijem koja su ustvari moja prava...a tih 1200,00kn će mi jako faliti.pa zašto ih tek tako pustiti,šta ne?tko pita ne skita!!!hvala puno na odgovoru.stvarno ne znam koga bi drugog pitala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija