Jump to content

HRVI jesu branitelji!Šta su svi ostali (dragovoljci?)


djukaOS

Preporučene objave

Poštovani,

nakon i zadnje promjene zakona, kojom su ponovno smanjena prava branitelja(bez HRVI gotovo da je kontrazakon,nisu bile ovako rasplamsane teme kao sada kada je materija u pitanju.

 

Pitam sada sve koji su i tada šutjeli kako su se osječali gledajući i znajući da ima suboraca kojima vrijeme i zdravlje ističu a gospoda im tlo pod nogama izmiču?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ti ne razumiješ da Hrvatska nije Švicarska ni Amerika pa da može umiroviti baš sve koji su bili ma i dva dana u ratu.

Pa vidiš kolika se graja diže na nas a ima nas oko 60 000 skupa sa poginulima koji primamo vojne mirovine.

Kako bi po tebi Hrvatska mogla isplačivati 500 000 mirovina ili nekakvih drugih naknada, kako god da se zovu??

Moraš biti HRVI da bi bio u mirovini, ili primao nekakvu naknadu.

Jer vjerojatno te to žulja što nisi i ti u mirovini, pretpostavljam.

 

Ja naravno ne bih imao ništa protiv da jesi u mirovini, ali ti si vjerojatno iz rata izašao zdrav ili si sada bolestan pa ne možeš dokazati uzročno posljedičnu vezu sa ratom, i zato si ogorčen.

Ali morao bi shvatiti da ti mi ostali nismo tome krivi.Krivca potraži u zakonodavcima koji su izglasavali takve zakone koji rješavaju problematiku branitelja, ili možda malo i u sebi, ako bi bilo objektivnosti.

Ajde pozdrav Đuka tebi i Osijeku. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Pretorian,

 

iz rata sam izašao jednako bolestan(ili zdrav)kao i veći broj

onih koji su nabili prosjek braniteljskih mirovina.

 

Tu mislim na sve silne zapovjednike ,zamjenike i zamjenike zamjenika sa normalno pripadajućim činovima i shodno zakonu i lovom(a svi su normalno "na vrijeme" bili bolesni i vrlo su se malo oglašavali na bilo koje probleme ).

 

Uvijek iz svih ovakovih razmišljanja izuzimam poginule,invalide prve kategorije i djecu poginulih.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija