Jump to content

nasljedno pravo


FUKETA

Preporučene objave

moj otac je vlastoručnom oporukom dao svom unuku dio kuće uz uslov da se brine do smrti o njemu. došlo je do nesuglasica i moj sin je podrapao pred svojim djedom tu oporuku i rekao da se ne želi brinuti o njemu.ja kao njegova kći sam se brinula o njemu.otac je umro amoj sin mi sada osporava moje nasljeđe iako sam jedinica i traži onaj dio kuće koji je on kao dobio od dide.ja mu to nudim da ću mu dati ali nakon moje smrti,ali on hoće odmah.imam loša iskustva što se tiče njega i sada neznam što ću'uz kuću traži i dio zemljišta.tražim hitno pomoć jer mi sada sin brani da razgovaram sa unucima,jer ja ih kao tjeram van iz kuće.hitno pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

NITKO MI NIJE ODGOVORIO NA MOJE PITANJE U VEZI NASLJEDNOG PRAVA,KOJI SE NAŽALOST VODI IZMEĐU MENE I MOGA SINA,TIJEST ON TRAŽI NASLJEDSTVO PRIJE MENE ILI DA MU PREPIŠEM SVOJU IMOVINU ZA SVOGA ŽIVOTA.JA SMATRAM DA SAM ZAKONSKI VLASNIK POSLIJE SVOJEG OCA,A MOJ SIN SE JE TREBAO BRINUTI O SVOM DIDI ALI KADA MU JE PUKAO FILM,JER TO NIJE LAKA OBAVEZA ,PODRAPAO JE OPORUKU S RIJEČIMA DA MU TO NETREBA I DA SE NEČE BRINUTI O NJEMU.ZNAČI DOBROVOLJNO JE ODLUČIO DA DIŽE RUKE I OD DIDE I OD NASLJEDSTVA. KADA JE DIDA UMRO DOŠAO JE SA ADVOKATOM NA OSTAVINSKU RASPRAVU SA ZAHTJEVOM DA DOBIJE NASLJEDSTVO.POŠTO JE TOLIKO BEZOBRAZAN JA KAO NJEGOVA MAJKA MU NEDAM ZA PRAVO I SADA JE TO PREDANO NA SUD.I SADA ME ZANIMA KAKVI SU DALJNI POSTUPCI.ON JE U MEĐUVREMENU KAO ODUSTAO OD POTRAŽIVANJA,ALI NJEGA ĆE SUD ZVATI I KAKO TO SADA IDE DALJE I KOLIKO ĆE TO TRAJATI?EVO JEDNA TUŽNA I NESRETNA MAMA TRAŽI PRAVNU POMOĆ DA MI PREDOĆI DALJNI SLIJED POSTUPKA.UNAPRIJED HVALA. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fuketa nemojte vikati -

podrapana oporuka je pravno nevažeća -

vi ste nasljednik svoga oca a vaš sin može zavijati na mjesec - vi s svojim naslijedstvom možete činiti što vas je volja -

prodati ga ili pokloniti kome hoćete -

pročitajte zakon o nasljeđivanju -

 

inače bilo bi najbolje da sa svojim sinom, snahom i unucima lijepo sjednete za stol i razgovarate kao obitelj

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija