Jump to content

Djeca bez nadzora


noni

Preporučene objave

Otac djece nije htio dati nikakav odgovor (zatvorio je telefon na moj upit zašto ih je pustio same); starije dijete ide često sam u grad, mlađe (10 g.)nikad.

Napominjem kako ovo nije prvi put da su djeca sama otišla u grad.

Razlog odlaska je proslava dječjeg rođendana u igraonici, a na koji je pozvano samo mlađe dijete; rođendan započinje u 18h, djeca su bez pratnje odrasle osobe od 16h.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako savjetujete prijavu centru za socijalnu skrb, znači da postoji osnova za to, ali konkretnog odgovora na moje pitanje nema. Što znači ''ako mislite da su ugrožena....'''. Nisu li djeca tih godina, na ovaj ili onaj način, ''ugrožena'', samim time što su prepuštena sama sebi na ulici!? Zanima me što zakon kaže o tome ? Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

noni je napisao:

Djeca, taj vikend povjerena na čuvanje ocu, sama su poslana u grad na 4 sata. Djeca su u dobi od 10 i 14 godina. Zanima me kako zakon reagira u navedenoj situaciji, dakle, smiju li djeca te dobi biti sama u gradu, bez nadzora skrbnika, odnosno, roditelja?

 

Ne samo da Zakon "nikako ne reagira", već Obiteljski zakon maloljetnicima do 16 godina zabranjuje samo tzv. samostalan noćni izlazak (iza 23 sata), a samo za djecu predškolske dobi obvezuje roditelje (skrbnike) za stalni nadzor. Ovi su očito već učenici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

noni je napisao:

Djeca, taj vikend povjerena na čuvanje ocu, sama su poslana u grad na 4 sata. Djeca su u dobi od 10 i 14 godina. Zanima me kako zakon reagira u navedenoj situaciji, dakle, smiju li djeca te dobi biti sama u gradu, bez nadzora skrbnika, odnosno, roditelja?

 

Noni,

nekako mi se čini da želite od ovoga napraviti incident.

 

Djeca su išla po danu, na točno određeno mjesto, a starije dijete sigurno ima mobitel.

(ne želim komentirati zašto otac nije iskoristio vrijeme da bude s njima, ne znam okolnosti)

 

Djeca sa 14 godina svakodnevno u RH putuju u srednju školu i po 40 km, ili npr. u Zagrebu iz Sesveta na Trešnjevku. I bez nadzora su i po 9-10 sati dnevno.

 

 

U dobi od 14 godina krajnje je vrijeme da djeca počnu sticati samostalnost. Nadzor roditelja u toj dobi ne znači da uvijek trebaju fizički nadzirati djecu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija