Jump to content

opomena pred utuzenje


bing01

Preporučene objave

imam 4 neplaćene kazne za parkiranje (bez karte) koje su stare između 1 i 4 godine. dobio sam opomenu pred utuženje od tvrtke koja zastupa naplatu potraživanja za koncesionara parkinga u jednom slavonskom gradiću. smatram da nisam kriv ( dva puta parkirao u uluci koja je gradilište te nema naplate, jednom kazna za 2 minute, jednu nikad vidio). da li moram platiti jer sam čitao da su kazne neustavne, odnosno da li oni ( iz tvrtke za potraživanja) mogu staviti ovrhu bez odluke suda na kojem ja mogu iznjeti svoje viđenje događaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probat cu sam ,ispravite me ako nije tocno, znaci trebam platiti samo iznos karte za svaku pojedinu kaznu uvecanu za 14 posto godisnje buduci su stare ugovorne kazne neustavne odnosno nezakonite. cekati ovrsni postupak kod jav. biljeznika te se zaliti i navesti da nije u skladu sa zakonom te traziti da predmet obradi prekrsajni sud. priloziti placene karte uvecanje 14 posto godisnje. e, sad komu uplatiti parkirne karte uvecane za kamatu da li gradskom komunalnom poduzecu ili agenciji za naplatu potrazivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se radi o ugovorenoj kazni ona nije u skladu sa Zakonom o obveznim odnosima čl.350.st.3.

radi se o nedopuštenom raspolaganju.

ugovorena kazna ne može biti ugovorena za novčane obveze.

dio kazne je u zastari potraživanja.na zastaru se moraš pozvati zato što sud nepazi na zastaru po službenoj dužnosti.

 

kad dobiješ rješenje o ovhi tada napiši žalbu i osporavaj potraživanje koncesionara, u cijelosti.

 

o ugovorenoj kazni ima puno komentara i na ovoj stranici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na brzom odgovoru. nemam iskustva srecom sa sudovima pa se informiram. znaci za sada nemoram nista poduzimati vec cekam rjesenje o ovrsi J.B. na koje se zalim. poslije idem na prekrsajni sud koliko sam shvatio. da li sta pomaze ako platim samo po jedan sat parkinga za svaku kaznu uvecanu za kamatu, i jos jedno pitanje sta je bitno navesti u zalbi na ovrhu da bi ju uvazili i uopce da dodem do suda. znam da ima puno napisano o tome ali nadem se da ce ovo pomoci i nekome drugom. hvala jos jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija