Jump to content

da ili ne


fveliki

Preporučene objave

Ponukan sinoćnjom emisijom "otvoreno",imao bi par komentara

 

1.pričalo se o objavi registra nas Branitelja:

ja sam do sad bio za objavu ali nakon sinošnje emisije više nisam siguran u to,komu treba taj registar? oni kojima treba uvid mogu doći do njega,zar taj registar treba onima koji su bili doma u toplome dok smo se mi smrzavali i da nam sad sole pamet.sve više se stječe dojam da objavom registra bude došlo do još veće podjeljenosti nas branitelja. :kavica:

 

2.svi su digli halabuku o našim pravima a niko se ne zapita a gdje je tu obveza države prema nama,koje su njene obveze prema nama braniteljima.

 

3. citiram jedan isječak iz novina iz 1970-ih godina:Bruno Bušić tad kaže:

"... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne drzave da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ...

 

... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže i najgore će biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim #OOPS#vjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam za objavu,i to u cijelosti,baš sve podatke.

Ne sramim se ničega,ne boji se,ali mi je žal da drugi uzimaju,ono što je moje.

Radi takvih danas nemam ništa,a bio sam u gardijskoj brigadi,

pod ugovorom.

Takve ratne profitere treba nabit na stup srama,da javno u novinama izađe njegovo ime i prezime.

Da kada takav čovjek prođe pokraj tebe,da neme snage da te pogleda u oći.

Treba odvojit žito od kukolja.

Kažu, doć će tada do razijedinjenja branitelja,pa neka ako je potreba i to!!!

Imamo Hrvatsku,imamo našu policiju ,vojsku,ustav i poredak,

ne trebamo se bojat za budučnost.

:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam isto bio za objavu registra,ali zbog čega tu su upali svi koji su ih ubacile razno razne udruge ,a glavne to nisu spriječile.hvidra,dragovoljci pa nam je kako je.meni je izbrisan post što sam napisao da smo izjednačeni branitelji sa novim zakonom u 11 mj ko da smo vojnici sao krajne.sada ti isti dižu glas ako će im se smanjiti mirovine.što se tiće objave nek se objave i primaoci partizanskih mirovina,udbe,jna i neće biti nikakvih problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

Meni osobno bi bilo čast i veliko zadovoljstvo da se moje ime javno objavi u registru branitelja.

Gdje,kada,u kojoj postrojbi i koliko sam proveo u domovinskom ratu.Samo objavom regisra i rasklinkavanja onih kojima tu nije mjesto može se vratit čast i povjerenje građana prema nama.

 

 

svemirac,meni nije važno što onaj iz osijeka ili bilo gdje pročita moje ime,moji roditelji i prijatelji znaju i te kako da sam Branitelj i to mi je dovoljno a to što drugi to pročitaju e to mi ništa ne znači,ja mislim da je objava registra samo skretanje sa pravog problema a to je problem prekomjernih udruga koje rade jedna protiv druge i zato nam je tako kako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ko će platiti štetu hrvatskim braniteljima koji rade i poduzetnicima koja nastane objavom registra hrvatskih branitelja.

hrvatski branitelji imaju prioritet pri zapošljavanju u državnoj službi ili firmi u državnom vlasništvu ali ako ispunjavaju sve uvjete.(???????)

kad hrvatski branitelj ispunjava uvjete natječaja,traži zaštitu i nepravilnost prijavi inspekciji,natječaj se poništi i objavi novi po kom hrvatski branitelj ne ispunjava zadane uvjete jer ne liči na osobu opisanu u ponovljenom natječaju.

toliko o pravima hrvatskih branitelja koji nemaju status HRVI.

 

u subotu u emisiji HRT-a ,veterani mira ,gostovao je hrvatski braniteklj i objasnio zašto niko nezna da ima status hrvatskog branitelja a osobito njegovi poslovni partneri.

za istu informaciju uskračuju i poslodavce.

 

u firmama se rješavaju hrvatskih branitelja koji imaju status HRVI.

 

registar hrvatskih branitelja treba biti dostupan samo hrvatskim braniteljima i njihovim zapovjednicima radi eventualnih primjedbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da treba , ja cu biti ponasan danas sutra kad osvanem u registru !! ne razumijem ove prijepore oko toga aj nek neko nabroji lose strane registra po meni ih nema. Ovo oko poduzetnistva ne pije vodu, to je samo jedan od bezveznih argumenata onog lobija koji se boji objavljivanja po meni , a takvih je najvise u poduzetnicko- profiterskim strujama.

 

eh da zaboravio sam jedan podatak , jel znate da Zdravko Mamić ima status branitelja . i ja sam se zabezeknio , sumnjam da je ratovao da bi se imao vremena toliko namazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki je napisao:

svemirac je napisao:

Meni osobno bi bilo čast i veliko zadovoljstvo da se moje ime javno objavi u registru branitelja.

Gdje,kada,u kojoj postrojbi i koliko sam proveo u domovinskom ratu.Samo objavom regisra i rasklinkavanja onih kojima tu nije mjesto može se vratit čast i povjerenje građana prema nama.

 

 

svemirac,meni nije važno što onaj iz osijeka ili bilo gdje pročita moje ime,moji roditelji i prijatelji znaju i te kako da sam Branitelj i to mi je dovoljno a to što drugi to pročitaju e to mi ništa ne znači,ja mislim da je objava registra samo skretanje sa pravog problema a to je problem prekomjernih udruga koje rade jedna protiv druge i zato nam je tako kako je.

 

 

možda tebi nije to važno a možda bi na tom spisku vidio susjeda za kojeg znaš da nije obukao uniformu,onda ti sigurno nebi bilo svejedno što je u istom šeširu sa tobom.

to je razlog zašto nedaju objavit taj regstar. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario1969 je napisao:

možda tebi nije to važno a možda bi na tom spisku vidio susjeda za kojeg znaš da nije obukao uniformu,onda ti sigurno nebi bilo svejedno što je u istom šeširu sa tobom.

to je razlog zašto nedaju objavit taj regstar. :palac:

 

pa ljudi baš zbog takvih ga i treba objaviti pa da vidimo tko ima ponosa a tko srama :palac:

 

ja opet mislim da je ovo skretanje pozornosti sa pravih problema (poskupljenje struje i opće egzistencija),

ja sam Branitelj i to ne trebam nikome dokazivati nit se bojim objave regista ali imam jednu primjedbu ako si hrvi u općoj mirovini kako onda možeš raditi pa se onda hvaliti da radiš badava,onda bi se trebao odreći mirovine i za taj posao primati plaću i plaćati porez a ne skupljati jeftine političke bodove bez obzira o komu se radilo a vjerujte mi takvih je jako puno.

 

Jučer sam čuo od jednog branitelja dobru tezu:

nema kod nas definicije što pod pojmom riječi "Branitelj" se podrazumjeva,dali je to onaj sa puškom u ruci na fronti ili svi oni koji su u bilo kojemu trenutku sudjelovali u obrani u morhu ili mupu, onda je postavio tezu pa me pitao:

ko je bio vrhovni zapovjednik obrane,ja velim pa pokojni predsjednik,a on meni veli jel on bio u borbenom ili neborbenom sektoru.

mislim da objavom registra se neće puno postići,bude se opet neki drugi problem pojavio,a ako se samom objavom registra bude pomoglo ovoj državi onda sam 1000% za njegovu objavu ali mislim da se tu puno manipulira sa nama Braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marko16 je napisao:

Kotromanoviću 126. je uz tebe..nemoj stati-nema predaje

 

 

 

ovdje se svodi sve na politiku,hoću li ja kao mali čovjek i Branitelj bolje živjeti ako se taj registar objavi?

možeš misliti

 

hoće li ta objava donijeti boljitak ovoj našoj napaćenoj zemlji?

 

zašto se uz objavu registra nas Branitelja ne povuče i pitanje privatizacije koja je najveći zločin protiv proračuna kako bivših tako i budućih proračuna.

 

zašto se udrugama daje lova iz proračuna a te iste udruge beru masnu lovu od prodaje igrača (sportski klubovi funkcioniraju kao udruge)

 

zašto se svakodnevno spominjemo mi Branitelji,kome mi smetamo,pa može se u jednom danu vidjeti tko je a tko nije Branitelj samo da se ima malo volje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki je napisao:

marko16 je napisao:

Kotromanoviću 126. je uz tebe..nemoj stati-nema predaje

 

 

 

ovdje se svodi sve na politiku,hoću li ja kao mali čovjek i Branitelj bolje živjeti ako se taj registar objavi?

možeš misliti

 

hoće li ta objava donijeti boljitak ovoj našoj napaćenoj zemlji?

 

zašto se uz objavu registra nas Branitelja ne povuče i pitanje privatizacije koja je najveći zločin protiv proračuna kako bivših tako i budućih proračuna.

 

zašto se udrugama daje lova iz proračuna a te iste udruge beru masnu lovu od prodaje igrača (sportski klubovi funkcioniraju kao udruge)

 

zašto se svakodnevno spominjemo mi Branitelji,kome mi smetamo,pa može se u jednom danu vidjeti tko je a tko nije Branitelj samo da se ima malo volje.

 

 

onaj ko nema šta skrivat taj se ne boji objave,dapače drago mu je.

Onaj koji nešto skriva tj. ne želi objavu vjerovatno je lažnjak.

:palacdolje:

 

Ovo za udruge se slažem sa tobom...treba te silne udruge svest na jednu i basta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

fveliki je napisao:

marko16 je napisao:

Kotromanoviću 126. je uz tebe..nemoj stati-nema predaje

 

 

 

ovdje se svodi sve na politiku,hoću li ja kao mali čovjek i Branitelj bolje živjeti ako se taj registar objavi?

možeš misliti

 

hoće li ta objava donijeti boljitak ovoj našoj napaćenoj zemlji?

 

zašto se uz objavu registra nas Branitelja ne povuče i pitanje privatizacije koja je najveći zločin protiv proračuna kako bivših tako i budućih proračuna.

 

zašto se udrugama daje lova iz proračuna a te iste udruge beru masnu lovu od prodaje igrača (sportski klubovi funkcioniraju kao udruge)

 

zašto se svakodnevno spominjemo mi Branitelji,kome mi smetamo,pa može se u jednom danu vidjeti tko je a tko nije Branitelj samo da se ima malo volje.

 

 

onaj ko nema šta skrivat taj se ne boji objave,dapače drago mu je.

Onaj koji nešto skriva tj. ne želi objavu vjerovatno je lažnjak.

:palacdolje:

 

Ovo za udruge se slažem sa tobom...treba te silne udruge svest na jednu i basta.

 

 

Prijatelju svemirac,krivo si me shvatio,nisam ja protiv objave registra,samo velim dali nam poslije toga bude bilo bolje e u to sumnjam,vidiš da su nas izpolitizirali.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za velik broj hrvatskih branitelja krivi su zapovjednici

satnija,bojni, brigada.

 

1994.godine u hotelu u Našicama sjedi časnik i drži u ruci potvrde o pripadnosti i kaže :

potvrda o pripadnosti bez dočasničkog čina vrijedi 500,00 DM

potvrda sa dočasničkim činom vrijedi 1.000,00 DM .

 

navedenom časniku HV nakon 1/2 godine dolazi čovjek i traži dapotpiše novu potvrdu o pripadnosti a što navedeni časnik odbija s obrazloženjem da on nezna dali je dotični bio u njegovoj postrojbi ili nije (iako je potpisao prvu potvrdu o pripadnosti )

 

radi se o tome da je početkom 1994.godine kružila informacija da se rade novi popisi pripadnika HV i da če odgovarati časnic(gubitkom stečenih prava tj. nečasnim otpustom ) koji na popis uvrste osobu koja ne ispunjava uvjete.

 

civil,ženska osoba traži od jednog zapovjednika bojne da joj potpiše potvrdu o pripadnosti a zauzvrat će dobiti nju(seksualne usluge) ili novac .

po njegovom izboru.

ženska ima pripadnost HV i vojnu mirovinu a nepoznato mi je kako je platila.

 

zbog navedenog objava registra nema svrhe.

status hrvatskog branitelja prije će izgubiti pravi hrvatski branitelj nego onaj koji je do statusa došao mitom.

treba napraviti novi popis ali s time da zapovjednici odgovaraju za istinitost podataka gubitkom svojih prava(nečasni otpust)i materijalno .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

za velik broj hrvatskih branitelja krivi su zapovjednici

satnija,bojni, brigada.

 

1994.godine u hotelu u Našicama sjedi časnik i drži u ruci potvrde o pripadnosti i kaže :

potvrda o pripadnosti bez dočasničkog čina vrijedi 500,00 DM

potvrda sa dočasničkim činom vrijedi 1.000,00 DM .

 

navedenom časniku HV nakon 1/2 godine dolazi čovjek i traži dapotpiše novu potvrdu o pripadnosti a što navedeni časnik odbija s obrazloženjem da on nezna dali je dotični bio u njegovoj postrojbi ili nije (iako je potpisao prvu potvrdu o pripadnosti )

 

radi se o tome da je početkom 1994.godine kružila informacija da se rade novi popisi pripadnika HV i da če odgovarati časnic(gubitkom stečenih prava tj. nečasnim otpustom ) koji na popis uvrste osobu koja ne ispunjava uvjete.

 

civil,ženska osoba traži od jednog zapovjednika bojne da joj potpiše potvrdu o pripadnosti a zauzvrat će dobiti nju(seksualne usluge) ili novac .

po njegovom izboru.

ženska ima pripadnost HV i vojnu mirovinu a nepoznato mi je kako je platila.

 

zbog navedenog objava registra nema svrhe.

status hrvatskog branitelja prije će izgubiti pravi hrvatski branitelj nego onaj koji je do statusa došao mitom.

treba napraviti novi popis ali s time da zapovjednici odgovaraju za istinitost podataka gubitkom svojih prava(nečasni otpust)i materijalno .

 

evo napokon jedan čovjek koji je napisao srž problema

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

za velik broj hrvatskih branitelja krivi su zapovjednici

satnija,bojni, brigada.

 

1994.godine u hotelu u Našicama sjedi časnik i drži u ruci potvrde o pripadnosti i kaže :

potvrda o pripadnosti bez dočasničkog čina vrijedi 500,00 DM

potvrda sa dočasničkim činom vrijedi 1.000,00 DM .

 

navedenom časniku HV nakon 1/2 godine dolazi čovjek i traži dapotpiše novu potvrdu o pripadnosti a što navedeni časnik odbija s obrazloženjem da on nezna dali je dotični bio u njegovoj postrojbi ili nije (iako je potpisao prvu potvrdu o pripadnosti )

 

radi se o tome da je početkom 1994.godine kružila informacija da se rade novi popisi pripadnika HV i da če odgovarati časnic(gubitkom stečenih prava tj. nečasnim otpustom ) koji na popis uvrste osobu koja ne ispunjava uvjete.

 

civil,ženska osoba traži od jednog zapovjednika bojne da joj potpiše potvrdu o pripadnosti a zauzvrat će dobiti nju(seksualne usluge) ili novac .

po njegovom izboru.

ženska ima pripadnost HV i vojnu mirovinu a nepoznato mi je kako je platila.

 

zbog navedenog objava registra nema svrhe.

status hrvatskog branitelja prije će izgubiti pravi hrvatski branitelj nego onaj koji je do statusa došao mitom.

treba napraviti novi popis ali s time da zapovjednici odgovaraju za istinitost podataka gubitkom svojih prava(nečasni otpust)i materijalno .

 

 

ako je to točno što pišeš,mada ja to prvi put čujem

ne vidim razlog di bi pravi branitelj izgubio status objavom registra,a onaj koji je do njega došao mitom taj status zadržao :-o

 

ti koji su kupili status moraju bit u nekoj postrojbi,satniji,vodu,desetini.

 

u mojoj satniji tj.vodu ne može bit čovjek a da ga ja osobno ne poznam...jel tako?

tak i u svim drugim postrojbama ima starih branitelja koji znaju svakog čovjeka koji je procirkulirao kroz njegovu postrojbu.

 

znači da bi ta objava jednostavno indentificirala muljatore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

u mojoj satniji tj.vodu ne može bit čovjek a da ga ja osobno ne poznam...jel tako?

tak i u svim drugim postrojbama ima starih branitelja koji znaju svakog čovjeka koji je procirkulirao kroz njegovu postrojbu.

 

znači da bi ta objava jednostavno indentificirala muljatore.

 

Izmislit će oni i fantomske postrojbe:

 

Satnija za potporu pri xx pukovniji...

 

xxx samostalna bojna (bivša 'minhenska' bojna)...

:-P

 

I lijepo sve 'padobrance' stave u takve postrojbe. Tko će od šume vidjeti drvo?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

svemirac je napisao:

 

u mojoj satniji tj.vodu ne može bit čovjek a da ga ja osobno ne poznam...jel tako?

tak i u svim drugim postrojbama ima starih branitelja koji znaju svakog čovjeka koji je procirkulirao kroz njegovu postrojbu.

 

znači da bi ta objava jednostavno indentificirala muljatore.

 

Izmislit će oni i fantomske postrojbe:

 

Satnija za potporu pri xx pukovniji...

 

xxx samostalna bojna (bivša 'minhenska' bojna)...

:-P

 

I lijepo sve 'padobrance' stave u takve postrojbe. Tko će od šume vidjeti drvo?

:kavica:

 

 

nije to nikakvo drvo prijatelju,ima takvih cca 150.000

 

zato i nedaju objavu jer je to nemoguče sakrit :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija