Jump to content

problemi oko prodaje kuce


bibolina

Preporučene objave

Dobar dan

Prodajem kucu u Zagrebu i na svakom kraku prepreke. Zadnja prepreka vezana je za neku arhitektonski zasticenu zonu. kuca je na Jordanovcu br 70, navodim tocnu adresu jer je od druge parcele nize druga zona, tj gup je sire ruke. Sto znaci ta zona? Kuca samo sto se ne srusi, bacim magnumku, nema je. Godinama nije odrzavana zbog svadja u familiji, vise vlasnika je, i mi smo se sad dogovorili prodati. Prodaja je tako i onako teska jer je parcela malena i uska a sad josh i cudni uvjeti.

Arhitekti tvrde jednu stvar vezano za gradnju, ured drugo. Od kada je obavezna gradnja garaze na privatnoj parceli, i da se ta povrsina uracunava u izgradivost? Nije li logicno da ako je auto na privatnoj cestici da je vlasnikova stvar hoce li gradit garazu ili ne?

Da li mene ta zastita ili bilo koga od buducih kupaca, ogranicava u gradnji? Kuca je jednostavno neupotrebljiva, neadaptirajuca, trula, nesigurna za zivot, susjede, za sve. Sto da radim s time sad?

Savjet mi je hitan jer sam vec u dvomjesecnim pregovorima sa kupcima i samo problemi i problemi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

za ovu arhitektonski zaštićenu zonu se obratite

u gradski ured za urbanizam

ili zatražite očitovanje građevinske inspekcije

 

međutim ako imate čiste vlasničke papire

svi suvlasnici daju suglasnost za prodaju i kuća sa okućnicom je uredno upisana u zemljišne knjige

onda ju možete bez problema prodati

ukoliko se tako dogovorite sa budućim kupcem

 

pa nek se budući kupac dalje bavi sa arhitektonski zaštićenim zonama i ostalim građevinsko-administrativnim

zabranama tim više što ako imate ozbiljnog kupca

za tu lokaciju u Zagrebu budite sigurni da on

jako dobro zna što kupuje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija