Jump to content

pitanje o rastavu braka


Kojak66

Preporučene objave

trazim pomoc , zivim u njemackoj a ozenijo se u hrvatskoj prije 21 godinu , zena je otisla drugome , i sad bi trazijo rastavu braka , kako i sta se treba raditi nemam pojma , hrvatski mi bas nije najbolje . trebam znati dali u hrvatskoj postoji zakon da moram zeni mijesecno nesta placat ili ona meni , imamo dvoje dijece , kcerka je 21 a sin 14 godina, sin bi htjeo ostati kod mene , kcerka je vec izvan kuce , zena je dobila pola kuce od svog tate . I ja sam u sva vremena tamo placo i renoviro , postoji neka mogucnost da se mene mora nesta islatit itd.

Molim za pomoc i dobar razumljivi odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osnovu onog sto ste napisali a ja razumio, Vasa vas je zena napustila i zivi kod drugog.

To je dovoljan razlog da pokreneta brakorazvodnu parnicu zbog preljube.

Sto se tice izdrzavanja, po zakonu to ima pravo samo osoba koja nema nikakvih primanja a sama je nesposobna za rad niti ima kakovih drugih srestava za izdrzavanje. Naravno da u sklopu okolnosti kakve ste iznijeli Vasa supruga to ne bi mogla ostvariti ( zbog svog nedolicnog ponasanja).

Sto se tice poklona kojeg je ona dobila od oca to joj i pripada obzirom da spada u njenu zasebnu imovinu.

Ukoliko ste ulagali u taj dio, to ste radili kao njen bracni drug, te imate pravo da trazite utvrdjenje vaseg udijela u novo stvorenoj vrijednosti nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hallo desimir , sta da sada radim ?

odem na sud u Viroviticu ili sta ? kuda ? memam pojma .

sta sam razumijo , mozem nesta novaca od moje zene ( jos ) trazit , novce jer je dijete kod mene , novce jer je otisla drugome , novce sto sam uvijek placo nesta u kuci i dovezo stvari ?

molim za odgovor

 

prvo vec hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kojak,

 

Postupak za razvod braka pokrecete tuzbom kod suda na cijem podrucju ste sklopili brak (Virovitica).Tuzba Vam ne treba ukoliko se dogovorite sa suprugom da podnesete zajednicki prijedlog za sporazumni raskid braka. U tom postupku se odlucuje o tome kome ce se malodobno dijete povjeriti te i o njegovom izdrzavanju.

Sto se tice vasih imovinskih interesa oni se ostvaruju u drugoj parnici posebnom tuzbom, svakako onda, ako ne mozete postici dogovor sa suprugom.

Potrazite odvjetnika!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok,nisam se još službeno rastao od žene ali smo se razdvojili,ona je kod svojih a ja sam u stanu kod brata u praznom stanuod cca 50 kvadrata.zanima me ko ima pravo na skrbništvo,ja imam veću plaću i dosad sam sam sve plačao dizao kredite i eto krediti u braku zbog financijskih problema ostali meni da plačam sad poslije rastave,a djete mi ograničavaju da ga viđam a kamoli da ga vikendom uzmem a za alimentaciju ništa neznam,pa dajte mi recite kojoj pravnoj službi da se obratim i šta me čeka,bio sam fer i korektan muž u braku i sve sam večinom financijski podmirivao,a čuo sam da alimentaciju sud određuje na temelju kredita koje su podignuti u braku kao i imovinskih stvari pa sad mi vi recite malo.zbunjen sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

envy je napisao:

bok,nisam se još službeno rastao od žene ali smo se razdvojili,ona je kod svojih a ja sam u stanu kod brata u praznom stanuod cca 50 kvadrata.zanima me ko ima pravo na skrbništvo,ja imam veću plaću i dosad sam sam sve plačao dizao kredite i eto krediti u braku zbog financijskih problema ostali meni da plačam sad poslije rastave,a djete mi ograničavaju da ga viđam a kamoli da ga vikendom uzmem a za alimentaciju ništa neznam,pa dajte mi recite kojoj pravnoj službi da se obratim i šta me čeka,bio sam fer i korektan muž u braku i sve sam večinom financijski podmirivao,a čuo sam da alimentaciju sud određuje na temelju kredita koje su podignuti u braku kao i imovinskih stvari pa sad mi vi recite malo.zbunjen sam

 

Postovani,

Razvod braka se vodi sudskim putem, tuzbom ili zajednickim prijedlogom supruznika ako postoji sporazum izmedju Vas.

U sudskoj odluci se odlucuje kome od vas ce pripasti dijete i to na temelju prijedlog skrbnog organa, koji prvenstveno vodi racuna o interesu djeteta.Sudskom odlukom se regulise i nacin vrsenja roditeljskog prava onog roditelja kojemu nije dijete povjereno. Sto se alimentacije za dijete tice, sigurno je da cete biti obavezani. Bracna stecevina i drugi imovinski odnosi su predmet posebnog sudskog postupka. Pravna pomoc: odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da ograničavaju (valjda majka?) susrete i druženje djeteta s vama, dobro bi došlo rješenje o privremenom povjeravanju djeteta uz što ide i određivanje dinamike susreta i druženja s roditeljem s kojim ono ne živi, a do pravomoćnosti presude o razvodu braka kasnije.

 

Uzdržavanje će biti određeno prema potrebama djeteta i vašim mogućnostima, ali ne prema iznosu koji ostaje nakon svih kredita. Imovinsko stanje jest dio procjene vaših mogućnosti, naročito u smislu vaših povećanih mogućnosti. Na kraju će biti određen mjesečni iznos, ali ćete platiti i za period u kojem niste sudjelovali u djetetovom uzdržavanju (obično jednokratno, u kraćem roku).

 

O skrbništvu se neće odlučivati, već će dijete nastaviti živjeti s jednim od vas, a roditeljska skrb ostaje dužnost i pravo oboje.

 

Nakon tužbe/sporazumnog prijedloga, sud će vas na prvom ročištu uputiti na posredovanje centru za socijalnu skrb, a to bi trebalo biti dovršeno u roku od 3 mjeseca (iako taj rok često biva prekoračen). Posredovanje će rezultirati njihovim stručnim mišljenjem (zaključak o teško i trajno poremećenim bračnim odnosima, rečenica o procjeni roditeljskih sposobnosti oboje, stambenim uvjetima kod oboje a što znaju i ne provjeravati, te sugestija o povjeravanju djeteta), ali to mišljenje za sud pri donošenju odluke nije obvezujuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija