Jump to content

trajanje sudskog procesa


pedoca

Preporučene objave

nakon neuspjelog dogovora na ostavinskoj raspravi predmet je upućen na sud. javno bilježnički troškovi su podmireni.

zanima me koliko vremena okvirno će proči do prve rasprave i koliko kod nas traju takvi procesi?

 

radi se o ostavinskoj raspravi gdje je postojala oporuka ali jedna stranka traži svoj nužni dio IAKO je darovnim ugovorima taj njen nužni dio namiren (čak i u puno većem iznosu)

 

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pedoca je napisao:

dobila sam informaciju od osobe koja radi na sudu da ovakve procese večina sudaca izbjegava i da ću se načekati da uopće dobijemo prvi poziv. takodjer mi je rečeno iz vise izvora da ovakvi procesi traju i po 10 godina. molim ikoga tko zna nešto o ovome da mi odgovori da li je ovo stvarno istina.

 

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

pedoca je napisao:

dobila sam informaciju od osobe koja radi na sudu da ovakve procese večina sudaca izbjegava i da ću se načekati da uopće dobijemo prvi poziv. takodjer mi je rečeno iz vise izvora da ovakvi procesi traju i po 10 godina. molim ikoga tko zna nešto o ovome da mi odgovori da li je ovo stvarno istina.

 

Ne.

 

ne kao:

 

-ne traju 10 godina (nego više ili manje od toga)

ili ne kao nemam pojima ništa o o tome koliko traju :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pedoca je napisao:

Floki je napisao:

pedoca je napisao:

dobila sam informaciju od osobe koja radi na sudu da ovakve procese večina sudaca izbjegava i da ću se načekati da uopće dobijemo prvi poziv. takodjer mi je rečeno iz vise izvora da ovakvi procesi traju i po 10 godina. molim ikoga tko zna nešto o ovome da mi odgovori da li je ovo stvarno istina.

 

Ne.

 

ne kao:

 

-ne traju 10 godina (nego više ili manje od toga)

ili ne kao nemam pojima ništa o o tome koliko traju :smijeh:

 

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

u raspravi tražite uračunavanje dara.

dar koji je jedan od nasljednika primio od ostavitelja uračunava se u osavinsku masu .

onaj nasljednik koji je dobio dar(od ostavitelja)u visini nužnog djela nema pravo na nužnoi dio.

 

hvala na odgovoru. dar (darovnicom) koji je primio nasljednik koji traži nužni dio uvelike prelazi iznos nužnog djela (tj 1/4 ukupne imovine) ZATO mi i nije jasno zašto bi proces trajao 10 godina kada postoji sve crno na bijelo od oporuke (valjane) i darovnica !!!

 

pretpostavljam da se na takvim procesima onda zovu pusti svjedoci ili šta već kad to traje po 10 godina :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....u mom slučaju traje vec dobrih 6 godina, tek je bilo jedno ročište, a suprotna strana koristi sve nekretnine usprkos Podnescima da se nekretnine blokiraju do završetka ostavinskog spora, usprkos svim Požurnicama.... meni je rečeno da najviše zavisi od suca/sutkinje....ja polako gubim vjeru u funkcioniranje pravne države....

 

 

:-(:-(:-(

 

...nadam se da ćete vi imati vise sreće.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

kad je već spomenuto blokiranje imovine...zanima me slijedeće...

 

znači mi smo oporučno dobili stan (u kojem trenutno nitko ne živi). sad smo na sudu, ustvari čekamo tek taj prvi poziv, želimo osporiti nužni dio od drugog naslijednika (jer je on potpuno namiren u svom nužnom dijelu kroz darovnice).

s obzirom da smo mi (zasad) večinski vlasnici stana, a možda nakon parnice i jedini vlasnici , i s obzirom da će taj proces trajati godinama da li mi možemo iznajmiti taj stan?

i kakvo je to blokiranje imovine i u kojim slučajevima se to radi?

druga strana živi u dosta udaljenom drugom gradu i za razliku od nas nije se koristila tim stanom, dok smo mi godinama živjeli u njemu. može li nam ta druga strana praviti (pravne) probleme oko iznajmljivanja?

 

i što je najbolje učiniti u ovakvoj situaciji? mislim tragično je to da mi kao nasljednici ne budemo mogli koristiti taj stan godinama zbog sporosti sudova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da neotvaram novu temu pitat cu ovdje,nadam se da nece smetat.Koliki bi trajalo sudenje ako je donesena presuda na prekrsajnom sudu zbog prometne,a druga se strana zalila i sad je sve otislo na visi prekrsajni.Koliki bi to trebao biti razuman rok za okoncanje slucaja.Na prekrsajnom je nepravomocna presuda bila u 8mj 2009g.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija