Jump to content

radničko vijeće, aneksi ugovora, smanjenje plaća...


atcada

Preporučene objave

Bok,

 

Pred dva mjeseca sam izabran u radničko vijeće (mala firma pa sam jedini). Do prošlog tjedna je sve bilo u redu u odnosu mene i upravnog odbora. Iz razgovora sam saznao da će se sistematizirati radna mjesta u firmi i ujednačiti ugovori. Također je bilo priče o uvođenju fiksnog i varijabilnog dijela plaće.

 

Prošli tjedan je upravni odbor sazvao sastanak na koji su bilo pozvani šefovi i određeni ljudi na višim položajima u firmi kako bi odredili radna mjesta, KPI (po kojima će se određivati varijabilni dio plaće....). Ja kao radničko vijeće nisam bio pozvan na taj sastanak niti sam bio obaviješten da će sastanak biti, dapače nitko od radnika nije informiran niti je trebao biti informiran. Sve što sam saznao bilo je u povjerenju onih koji su bili na sastanu, čak mi ni to nisu smjeli reći. Na moj upit predsjedniku upravnog odbora zašto nisam pozvan dobio sam odgovor da ću o svemu biti obaviješten kad oni donesu odluke. Kao prvo zanima me da li sam trebao biti prisutan na tom sastanku kao radničko vijeće?

 

Saznao sam da nam uz organizaciju radnih mjesta, KPI-eve i sistematizaciju ugovora prijeti smanjenje plaća. Znači pod sistematizacijom ugovora i izlikom za uvođenje fiksnog i varijabilnog dijela plaće žele nam smanjiti plaće. Istina je da na vidiku nema nešto puno posla, ali definitivno nam se ne sprema ništa dobra. Našao sam da se ne treba potpisivati aneks ili novi ugovor nego da se treba potpisivati Otkaz sa ponudom izmijenjenog ugovora, na koji se onda imamo pravo žaliti. Moje pitanje vezano uz ovo je da li se ja na takve otkaze mogu žaliti kao radničko vijeće?

 

Priča o fiksnom i varijabilnom dijelu je smiješna, fiksni dio plaće će biti cca. 30% manji od sadašnjeg, a varijabilni će se određivati o uspjehu radnika, tima i trvtke. Time će nam moći smanjivati plaću kako je njima volja. Ia li za taj dio neka zakonska podloga, da ja kao radničko vijeće mogu utjecati kako će određivati varijabilni dio plaće?

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već dugo ne dobivate odgovor. Znaći da ga mi koji smo tu češće

neznamo. Bilo bi dobro da Vam se javi naš g. Floki ili g. Sue koji su profići i koji kuže to sa tim radničkim viječima jer imaju znanja i poznaju sudsku praksu. Oni nalete neki put,prekontroliraju kaj smo mi amateri zaje**i i onda nas opale po prstima a neki put se malo i zadrže pa odgovore pitateljima.Oni su ljudi zauzeti poslom pa je to i razumljvo, Eto pa vi probajte na njihov PM. A i sami malo pročitajte nn149 15_12_ 2010 Zakon (na gogglu) o radu, ima puno stvari o radničkim vječima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija