Jump to content

Optužnica ???


kubus

Preporučene objave

Nakon završene istrage istražni sudac dostavlja spise državnom odvjetniku, koji je dužan u roku od 15 dana staviti prijedlog da se istraga dopuni ili podignuti optužnicu, ili dati izjavu da odustaje od progona. Taj rok može vijeće županijskog suda produljiti na prijedlog državnog odvjetnika najviše za još 15 dana.

 

No to su tzv. instruktivni rokovi i ne vuku posljedice za sobom ako se ne poštuju.

 

Ako državni odvjetnik ne postupi u rokovima navedenom u prvom dijelu, dužan je o razlozima izvijestiti višega državnog odvjetnika. No ni to se u praksi ne radi. Ta tko će svoj nerad (doduše ne mora biti ni nerad, jer mogu biti i objektivne okolnosti) prijaviti svom nadređenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Istraga je gotova prije više od dva mjeseca sad me zanima dali ću ja dobiti neki dokument npr.da su odustali od podizanja optužnice jer sam čitao na nekim forumima da ako oni odustanu od podizanja optužnice ne šalju ništa meni kao osumnjičeniku?

Molim nekoga s iskustvom da mi malo to pojasni jer mi se čini da je prošlo dosta vremena i da bi trebao već dobiti neku obavjest ili da je podignuta ili da je dobačena :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istražni spis ima svoj broj (Kio ili Kir)

državnoodvjetnički spis ima broj K-DO ili KMP-DO ili KM-DO..itd..

 

ako imaš poziv istražnog suca na njemu piše. ili ako imaš rješenje o pokretanju istrage (njega si morao dobiti kao okr. )

 

traži da odvjetnik, kada ga već imaš, sazna sve ovo što te zanima.

njemu je to pogotovo jednostavno i lako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija