Jump to content

optužni prijedlog


ban4074

Preporučene objave

bok ljudi,

molim savjet.

upravo sam dobio poziv na prekršajni sud zbog toga što sam u bivšoj firmi ( radio sam kao poslovođa) stavio u promet nekoliko vrsta voća i povrća koja u trenutku dolaska inspekcije nisu bila propisno deklarirana.

prekršajni sud predlaže da me se proglasi krivim i kazni po zakonu i da donesem prosjek plaće?

mene zanima koja su iskustva ako ih netko ima i na koji način se može izbječi bilo kakva kazna.

imate li koji savjet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da se radi o prekršaju po Zakonu o hrani ili slično, ali to nije moja domena.

 

Po prekršajnom pravu zastara za pokretanje prekršajnog postupka je dvije godine, postupak zastarjeva nakon ukupno 4 godine, a kazna je izvršna dodatne 3 godine nakon pravomoćnosti, dakle od zastare nema ništa.

 

Kazne u fiksnom iznosu se ne mogu smanjivati, one do 5.000 kuna se mogu smanjiti na 33% od najniže, a mogu i "oprostiti" kaznom opomene.

 

Donesite taj prosjek plaće i iznesite svoju obranu.

 

Ne morate ići na sud nego možete pimeno predati svoje očitovanje, ali to ne bi preporučio.

 

Sud će razmotriti zahtjev, ako ste stvarno nešto skrivili kaznit će vas ali će voditi računa da vam ne ugroze egzistenciju.

 

Čarobnog štapića nema.

 

To je sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija