Jump to content

otkaz za vrijeme bolovanja


mica350

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zanima me slijedece:

 

Imam ugovor na neodredjeno vrijeme sklopljen po zavrsetka fakultet.

 

Sredinom 3 mjeseca 2010 sam otvorila bolovanje, zbog odlaska u bolnicu i zakazene operacije. Do danas sam svaki tjedan isla na kontrole, te mi je cijelo vrijeme bolovanje otvoreno, komisija mi je takodjer potvrdila bolovanje. Potvrda o ocekivanom trajanju bolovanje je dostavljena poslodavcu u roku od tri dana kako je to zakonm i odredjeno, doznake po zavrsetku 3 mjeseca su isto poslane.

Dana 21.3.2010 uslijedio je telefonski poziv u kojem me se poziva na na hitan razgovor. Tajnici sam rekla da sam na bolovanju, i da ne znam kad cu se oporaviti. Nakon toga je ona zamolila da pokusam doci do petka ili pon najkasnije, jer je jako hitno. Nakon toga sam se cula sa kolegama sa posla, koji su isto dobili takav poziv, kolegica bila na razgovoru i dobila odluku o otkazu.

 

Slijedom navedenog, zanima me kako bi trebala postupit u toj situaciji, pojavit se na razgovoru iako mi je bolovanje aktivno i primit odluku o otkazu ili doci nakon zavrsetka bolovanja te tada primiliti odluku.

Da li ce npr. odlazak na taj razgovor pod aktivnim bolovanjem smatrati kao prekid bolovanja, i da li oni cinom urucenja otkaza osobi na bolovanju krse prava?

 

Hvala puno na odgovorima i pomoci!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolovanje niste otvorili vi nego vaš obiteljski liječnik.

Odlazak na razgovor nemože vam prekinuti bolovanje. Bolovanje vam može prekinutu samo komisija koju ste spominjali.

Poslodavac Vam može uručititi odluku o otkazu i za vrijeme bolovanja ali bolovanje odgađa izvršenje otkaza i proceduru oko njega. dakle kada bi u toj oodluci bio navedan datum presstanka radnog odnosa za kojeg biste bili na bolovanju,otkaz bi bio ništetan,pa zapravo ne vidim svrhu takova otkazivanja od strane poslodavca. On će morati sačekati da se vratite sa bolovnja.

Ja ne vidim razlog zašto biste išli poslodavcu. Vi ste bolesni i nemorate to učiniti. On vam može sve što je naumio poslati i poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kutjevo1 je napisao:

Imam slično pitanje.

Djelatnik je dobio rješenje o otkazu ugovora o radu po kojem je otpkazni rok mjesec dana. Ukoliko djelatnik sada ode na bolovanje, za vrijeme trajanja otkaznog roka od mjesec dana, da li to prekida , odnosno odgadja prestanak ugovora o radu? :misli:

 

Da.Bolovanje odgađa tijek otkaznog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kutjevo1 je napisao:

Imam slično pitanje.

Djelatnik je dobio rješenje o otkazu ugovora o radu po kojem je otpkazni rok mjesec dana. Ukoliko djelatnik sada ode na bolovanje, za vrijeme trajanja otkaznog roka od mjesec dana, da li to prekida , odnosno odgadja prestanak ugovora o radu? :misli:

 

to je ono što će se promijeniti u novoj verziji Zakona o radu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dk je napisao:

Kutjevo1 je napisao:

Imam slično pitanje.

Djelatnik je dobio rješenje o otkazu ugovora o radu po kojem je otpkazni rok mjesec dana. Ukoliko djelatnik sada ode na bolovanje, za vrijeme trajanja otkaznog roka od mjesec dana, da li to prekida , odnosno odgadja prestanak ugovora o radu? :misli:

 

to je ono što će se promijeniti u novoj verziji Zakona o radu...

 

dk,

to kaj bu bilo...bilo bu, kad bu bilo...sad je ovak kak sam napisal...a pitatelj nije pital, kaj bu bilo kad bu bilo...nego kaj je sad..ne? :-D

ja znam dabi za vas poslodavce najbolje bilo da ukinemo socijalno,mirovinsko,zakon o radu i sve kaj ima veze z kakvim pravima radnika i svu lovo kaj morate dati za takve stvari da damo po mogućnosti poslodavcima...da moreju bar dva put v šlamnig...a poslove da vode z jahtih... :-D samo nebu tak! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dk je napisao:

nemoj tako, to nije istina...

 

i sam znaš da su ova bolovanja na koja se ode kad se dobije otkaz, fingirana...

 

Istina dk,masa ih je lažna...kao što je sve kod nas lažno i Zakon o radu je lažan jer nije plod socijalne osjetljivosti poslodavaca ni vlasti,nego ulizivanja vlasti biračkom tijelu...u koju god sferu života pogledaš...hoćeš civilne penzionere...hoćeš vojne...hoćeš poslovanje mase firmi...hoćeš kulake na selu....političare...banke i kamate...sve je to prevara i obmana i samo je jedno nije fingirano i jest stvarno...uvijeke prvo na*ebe pošten čovek,seljak,radnik,penzioner,obrtnik, poslodavac...to ti je moj dk. Poštenom i malom i srednjem nema mesta u ovoj zemlji! Opet bumo morali ko vijekovima u pečalbu il bu pečalba došla sim....već je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smije,ali bolovanje odgađa posljedicu otkaza,prestanak radnog odnosa kao i tjek otkaznog roka koji propisuje zakon o radu za ovakvu vrstu otkaza. Dakle vi s te prema čl.107 dobili odluku o redovitom otkazu ugovora o radu iz poslovno uvjetovanih razloga. Pročitajte sve članke vezano za to koje smo pisali nedavno. Vidjet ćete svoja prava po tom otkazu. Nebude li vam jasno,pitajte ponovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MiCh je napisao:

Sorry,zaboravio sam napomenuti da se radi o izvanrednom otkazu ugovora o radu na temelju čl.107 zakona o radu i da se to dogodilo 2007 god.,ali me i dalje zanima dali je to napravljeno legalno i kakva je u tom slučaju situacija sa otpremninom

 

Čl. 107 zakona o radu iz 2004g. koji je bio na snazi 2007g. govori o "regresnoj odgovornosti radnika za štetu učinjenu terčem....." a čl.114 govori o izvanrednom orkazu, dakle negde ste "pomješali lončiće". Čl.107 "novog" ZOR-a govori o onom što sam ustvrdio u prethodnom postu.

Kako bilo, ako ste dobili izvanredni otkaz,nemožete ostvariti pravo na otpremninu a da li je bilo legalno,ne možemo znati jer neznamo radi čega ste otkaz dobili i kakav je tijek otkazivanja bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MiCh je napisao:

Hvala na odgovoru,sad mi je jasnije i vidim da nisam pogriješio što sam ih tužio,budući se ni jedna povreda radne obveze ne odnosi na treću osobu,ali mi nikako nije jasno zašto spor još traje

 

P.S. ovaj prethodni smajli se odnekud slučajno stvorio

 

Bilo bi dobro da nam prezentirate vaše iskustvo vezano za taj otkaz. I iz iskustva da se puno naučiti. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost iskustva i nisu baš najbolja, nakon što mi je uručen otkaz za vrijeme bolovanja i poslan poštom koju nisam osobno ni preuzeo,slijedio je zahtjev za zaštitu prava,a na koji poslodavac naravno nije ni odgovorio nego me odjavio sa datumom preuzimanja pošiljke. Potom je uslijedila tužba i niz ročišta na kojima se izmjenjuju isti svjedoci(meni nadređeni)po nekoliko puta i bez dokaza ponavljaju jedno te isto. Budući da to traje nekoliko godina,razmišljao sam ići na višu instancu(mislim da Ustav kaže 6 mj. za radne sporove)ali mi je rečeno da to nemože tako. Uglavnom ako se netko u to i upusti mora biti jako dobar sa svojim živcima, inače...

Ali ja ipak vjerujem u pravdu koja će stići, jedino je upitno kada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija