Jump to content

Mladi vozač pitanje


Shokre

Preporučene objave

Pozdrav

 

Moja situacija je ovakva, vozački sam polozio u siječnju 2008. god., te prema tome bi trebao potpadati pod stari zakon, koji glasi da nakon 2 godine mogu upravljati vozilima B kategorije snage iznad 75 kW, naravno ako se gleda da novi zakon nema retroaktivno djelovanje,te su meni u siječnju ove godine istekle te dvije ''probne'' godine. Za sada nisam imao problema sa policijom jer sam iskljucivo upravljao sa vozilom slabijim od 75 kW, ali me sada zanima da li ove sve cinjenice stoje, te da li mogu bez problema upravljati vozilom jacim od 75 kW?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@petpetica: ovo sto si odgovorio sve stoji, ali je isti slucaj sa novim zakonom koji je jos blesaviji i nepravedniji, jer prema njemu svi oni koji polože sa 24 god. mogu sjesti odmah u ''bolid'' i nikom nista. Dok je u starom zakonu to bilo puno bolje rijeseno odredbom o 2 godine upravljanja vozilima iskljucivo slabijima od 75 kW bez obzira imao ti 19 ili 59 godina.

 

@ jazz031: Hvala, ovi podaci su mi dosta pomogli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što reći na glupost da ta odredba ne vrijedi za strance? Za njih vrijedi međunarodna konvencija o prometu na cestama po kojoj se takve stvari ne smiju ograničavati.

 

Gdje je sada jednakost pred zakonom zbog koje su neki dan pale neke druge odredbe ZSPC-a?

 

A što reći na glupost da ta odredba ne vrijedi za motocikle od cca 180 ks na koja mogu zajahati 20-godišnjaci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovak vidim da se tu o tome prica, evo jedno pitanje. Brat mi je dobio vozacku 31.07.2008. Isao je u skolu za vozaca i sada ima vozacku i c kategorije. on Ima 20 godina sada. Da li on smije upravljati autom jacim od tih granicnih 75kw? Planira kupiti auto od 170 KS, da li on to smije voziti? Unaprijed hvala na odgovoru :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nena2208 je napisao:

Ovak vidim da se tu o tome prica, evo jedno pitanje. Brat mi je dobio vozacku 31.07.2008. Isao je u skolu za vozaca i sada ima vozacku i c kategorije. on Ima 20 godina sada. Da li on smije upravljati autom jacim od tih granicnih 75kw? Planira kupiti auto od 170 KS, da li on to smije voziti? Unaprijed hvala na odgovoru :-D

 

 

Ja i dalje mislim da nebi smijeo, ali sto je sa kamionima?

 

Ako vas brat ili netko tko spada sad pod mladog vozaca do 24 godine bude radio kao dostavljac gdje ce zbog posla morat vozit kamion koji je jaci od 75kW dali se to isto odnosi i na vozila kojima se ne upravlja sa b kateg?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orgonas4 je napisao:

Pitanje

Da li se može zaboraviti vožiti auto ako ne vožis neko vrijeme?

 

Neobićno pitanje..kao ono...možeš li zaboraviti plivati ako ne plivaš neko vrijeme.Ja nisam vozio 7 godina nakon polaganja vozačkog,do sada sam napravio više od pola miliona kilometara i nikad nisam napravio saobračajku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste mladi vozač, potpišite se na prekršajni nalog, pišite prigovor u kojem priložite i fotokopiju vozačke dozvole i prekršajni nalog će biti povučen ili će te biti oslobođeni odgovornosti.

 

Potpisivanjem na prekršajni nalog se priznaje primitak, a ne krivica.

 

Ukoliko se stranka ne potpiše na prekršajni nalog, policijski službenik će na nalogu na mjestu gdje je je predviđen potpis konstatirati da je stranka odbila potpisati, a što je potpuno isto kao i da je uredno primljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija