Jump to content

istjek ugovora na odredjeno i pravo na godisnji


slad

Preporučene objave

pozdrav,

novi sam na forumu i pokusao sam naci odgovor u prijasnjim pitanjima ali bez uspjeha, pa isprika ako je mozda vec bilo,

 

dakle istjece mi ugovor o radu kroz mjesec dana, nakon tog nemam vise namjeru ostati u firmi, moja pitanja na koje molim odgovor;

 

- trebam li pismenim putem obavjestiti nadlezne da nemam namjeru produziti ugovor ili je dovoljno usmeno ih obavjestiti 5-10 dana prije istjekaa

 

- kako izregulirati dio oko godisnjeg odmora,

ukupni staz u firmi bit ce godinu dana (cetiri ugovora po 3 mjeseca), nisam koristio nista, radni tjedan po ugovoru je 40 sati, na koliko godisnjeg imam pravo i ono bitnije kako ga pokusati ostvariti, pretpostavljam da cu se ovdje na kraju morati pismeno izjasniti (zaliti) pa kako to formulirati - na koje clanke i kojih zakona se pozvati,

kad ga koristiti - u novom ugovoru na toliko dana koliko bi trajao godisnji ili traziti novcanu naknadu?

 

hvala na strpljenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slad,

sukladno čl.61.st1. Zakona o radu, u slučaju prestanka ugovora o radu poslodavac je radniku koji nije iskoristio GO u cijelosti isplatiti novčanu naknadu umjesto korištenja GO. Za ugovoreni rdani radno vrijeme od 40 sati tjedno.pripada vam naknada za 4 tjedna GO prema Zakonu o radu. Ukoliko bi vaš GO bio reguliran kol. ugovorom ili pravilnikom o radu onda vam naknada mora biti isplaćena prema tim aktima a ti uvjeti moraju biti bolji od Zakonom o radu propisanih.

Vi svakako obavijestite poslodavaca da Vam istječe ugovor o radu i ad nemete namjeru isti produživati a i podsjetite ga da vam je prema odnosnom čl.61. ZOR-a dužan isplatiti naknadu za GO.Učinite to prvo usmeno te tražite pisanu potvrdu da će vam naknadu isplatiti(sa rokom isplate recimo 15 dana po prestanku ugovora o radu). Bude li pravio probleme,uputite mu pismeni Zahtjev za isplatu neiskorištenog GO pod prijetnjom obračanja Inspekviji rada. Zahtjev pošaljite poštom,preporučeno sa povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija