Jump to content

drugi brak i razvod


ema_

Preporučene objave

Pozdrav,

iz prvog braka imam 14-godišnjeg sina koji živi sa mnom. U drugom braku rodila sam curicu koja sada ima 8 godina.

Prije 4 mjeseca otišla sam od drugog muža zbog psihičkog maltretiranja i njegovog i njegove obitelji. Sad, budući da ja radim isključivo noću, po sistemu 5 noći radim, 2 slobodne, dogovorili smo se da mala bude kod njega dok ja radim, s tim da je danju vidim, vodim na slobodne aktivnosti i sl.

Mali je stalno kod mene, živimo kod moje majke koja ga čuva dok sam ja na poslu.

On je ostao nezaposlen mjesec dana nakon što sam otišla.

O uvredama na račun toga da sam ostavila čovjeka bez posla ( što je laž ), preko prijetnji sms-om da on ima utjecaj ( lokalni političar je )i da mogu ostati bez posla, da može urgirati da se neke komunalije kod majke stopiraju i slične nebuloze neću sada.

Zanimaju me moja prava pri rastavi. Isključivo prava vezana za brigu o djetetu i eventualna mogućnost da on zbog mog posla dobije skrb nad malom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komentar;

Ako ste odlučili zajedno da otac brine o djetetu dok vi radite, to je pohvalno jer će to koristiti djetetu,vama i njemu. A to znači i da imate povjerenja u njega.

Njegove prijetnje smatrajte afektom zbog trenutne situacije i ne uzimajte ih za ozbiljno jer nemaju osnove.

Proći će ga.

Ako je političar,naći će novu stranku/posao. :-D

Najvažnije: skrb nad djetetom možete dobiti samo ako je drugi roditelj umro,nestao,u ludnici ili slično.

U 99% slučajeva je roditeljska skrb zajednička a djete se "samo" povjerava na život jednom od roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ema_ je napisao:

Zanimaju me moja prava pri rastavi. Isključivo prava vezana za brigu o djetetu i eventualna mogućnost da on zbog mog posla dobije skrb nad malom.

 

Vrlo vjerojatno je da da će Vaš muž biti u velikoj prednosti i na centru i na sudu obzirom da ste mu prepustili dijete na čuvanje. Nisam sigurna da se radi o prijateljskom dogovoru ako ste izloženi prijetnjama i slično. Ako ste u zajednici s majkom koja je svrha razdvajanja djece, zar ona nije mogla jednako tako pripaziti i na kćer?.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zlekic je napisao:

 

 

Vrlo vjerojatno je da da će Vaš muž biti u velikoj prednosti i na centru i na sudu obzirom da ste mu prepustili dijete na čuvanje. Nisam sigurna da se radi o prijateljskom dogovoru ako ste izloženi prijetnjama i slično. Ako ste u zajednici s majkom koja je svrha razdvajanja djece, zar ona nije mogla jednako tako pripaziti i na kćer?.

 

nisam mu dijete prepustila na čuvanje zbog prijetnji, one su ionako nebitne za njegov osjećaj prema maloj. vjerujem mu kao ocu. a i mala ima potrebu biti uz njega kad ja radim, ne uz moju mater.

kao što sin ima potrebu biti uz mene.

u našem slučaju djeca se postavljaju kao zaštitnici. ona pazi na tatu, mali na mene.

ne žele da budemo sami.

drago mi je da imaju u sebi tu empatiju i dozu odgovornosti, ma kako nas dvoje time zračili infantilnošću.

u svakom slučaju, jučer sam shvatila da je i nebitno ko će dobiti tu čast da brine o maloj zakonski. to je nevažno sve.

krenula sam pogrešno u sve to, bilo mi je važno dobiti je samo da njemu ne plaćam alimentaciju. gledala sam na to kao na nekakv poraz, što je zbilja dokaz infantilnosti.

oboje brinemo o njoj i ona sama bira kada će kod koga biti i koliko dugo.

sve ostalo što dođe rastavom neće biti važno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate povjerenja u oca, što je vrijedno hvale. Spremni ste mu bili povjeriti dijete na čuvanje i odgoj, (sve pet).

Za dijete je bitno da zna da se ono ne rastaje od roditelja i da može računati na oba roditelja i rekla bih da je to vašem slučaju OK. Ipak važno je postaviti pravila. Želje djece nam puno govore o njihovim osjećajima i potrebama ali djeca ne mogu postavljati pravila. To moraju roditelji međusobnim dogovorom. Ja to iz vašeg pitanja nisam isčitala. Spomenuli ste zlostavljanje od obitelji i supruga

prijetnje. Oprostite ali mislim da djeca trebaju zaštitu i podršku roditelja a ne obrnuto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija