Jump to content

bolovanje i potpisivaje dokumenata


rider

Preporučene objave

Pitanja:

1.Kada sam na bolovanju, da li mi poslodavac može uvjetovati telefonskim pozivom da dođem na posao potpisati anex ugovora o radu radi smanjenja plaće jer loše posluje?

 

2. Na koji drugi način mi poslodavac može uručiti anex ugovora o radu radi smanjenja plaće ako sam na bolovanju i ne odazovem se njegovom telefonskom pozivu, a da to bude pravno gledajući u skladu sa važećim zakonskim propisima?

 

3. Znači li moje odbijanje potpisivanja anexa za vrijeme bolovanja na način kako to uvjetuje poslodavac da dođem na posao potpisati a nisam radno sposoban, ne prihvaćanje takvog anexa, odnosno koje su pravne posljedice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rider je napisao:

Pitanja:

1.Kada sam na bolovanju, da li mi poslodavac može uvjetovati telefonskim pozivom da dođem na posao potpisati anex ugovora o radu radi smanjenja plaće jer loše posluje?

 

2. Na koji drugi način mi poslodavac može uručiti anex ugovora o radu radi smanjenja plaće ako sam na bolovanju i ne odazovem se njegovom telefonskom pozivu, a da to bude pravno gledajući u skladu sa važećim zakonskim propisima?

 

3. Znači li moje odbijanje potpisivanja anexa za vrijeme bolovanja na način kako to uvjetuje poslodavac da dođem na posao potpisati a nisam radno sposoban, ne prihvaćanje takvog anexa, odnosno koje su pravne posljedice?

 

Za nepotpisivanje anexa nama pravnih posljedica. Anex je dvostrani akt kojim se očituje volja obiju strana radi provedbe nekog događaja. Ako potpišete da se slažete oda je takav anex valjan i dopuna je vašeg ugovora o radu. Ne javite li ili javite negativno o potpisu anex se nemože provesti. Smara se,ukoliko ne odgovorite u roku od 8 dana,da se sa anexom ne slažete. Poslodavac nesmije i nemože,poduzeti nikakove sankcije ukoliko odgovorite negativno ili ne odgovorite, pa i da niste na bolovanju.

Očito je (i dobro) da vi ne želite potpisati anex pa onda tako i javite poslodavcu,jer nema razloga da to ne učinite.

Kada biste potpisali i faktički se složili sa traženjem

poslodavca iz anexa,nebiste više imali pravo žalbe u vidu Zahtjeva za zaštitu prava ukoliko smatrate da su oma u nekom dijelu povrijđena.

Zakon o radu donio je propis kojim Vam poslodavac može ponuditi tzv. poslovno uvjetovani otkaz sa ponudom novog ugovora o radu a u kojem slučaju vi kao radnik imate pravo žalbe na isti ZZP-om.Dakle to je ono što poslodavac može u daljnjem postupanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Jasna su mi prava ako nisam suglasan sa anexom.

 

Naime, s obzirom da imam ponudu za drugi posao, a nisam to još definirao sa novim poslodavcem, želio bih si samo "kupiti" vrijeme na bolovanju tako da mi poslodavac još nije uručio anex, odnosno nisam ga niti bio u mogućnosti potpisati.

 

Vezano za "poslovno uvjetovani otkaz s ponudom novog ugovora" napisali ste da mi to poslodavac MOŽE ponuditi, ali ne da je i oobavezan to ponuditi. Koje su još mogućnosti poslodavca vezano za takve situacije, odnosno može li mi dati otkaz kao višku bez ponude novog ugovora i koja su mi onda prava?

 

Također, prema iskustvima ili sudskoj praksi, kakvi su rezultati u konačnici za radnike kad se nađu u takvim situacijama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Jasna su mi prava ako nisam suglasan sa anexom.

 

Naime, s obzirom da imam ponudu za drugi posao, a nisam to još definirao sa novim poslodavcem, želio bih si samo "kupiti" vrijeme na bolovanju tako da mi poslodavac još nije uručio anex, odnosno nisam ga niti bio u mogućnosti potpisati.

 

Vezano za "poslovno uvjetovani otkaz s ponudom novog ugovora" napisali ste da mi to poslodavac MOŽE ponuditi, ali ne da je i oobavezan to ponuditi. Koje su još mogućnosti poslodavca vezano za takve situacije, odnosno može li mi dati otkaz kao višku bez ponude novog ugovora i koja su mi onda prava?

 

Također, prema iskustvima ili sudskoj praksi, kakvi su rezultati u konačnici za radnike kad se nađu u takvim situacijama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija