Jump to content

Više od 30 dana nakon otkaza - kako do zdravstvenog??


maxx77

Preporučene objave

rubens je napisao:

1) preko žene (član po supruzi)

2) ako ne ovo pod 1) onda pod hitno naći istu

 

Hehe, to bi bio odličan razlog za ženidbu. Ma gledao sam na stranici od HZZO-a one puste opcije i čini mi se da nazadovoljavam po nijednoj osnovi, ali ipak pretpostavljam da ima neki način.

 

rubens je napisao:

 

4) podnošenjem prijave od županijskog ureda za zdravstvo i soc skrb

 

Molio bih malo detaljnije o ovome ako netko zna, kako bi se to dalo izvesti?

 

 

rubens je napisao:

 

5) i najbolja varijanta od svih, zaposliti se i raditi

 

Hmm, da. Problem mi je što mi se nudi previše radnih mjesta, pa se nemogu odlučiti gdje ću :P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maxx,

poslušaj pošalji rubensu na PM pitenje. Bu ti odgovoril kom se trebaš prvo obratiti.

Evo sad si nekaj naučil, a to je da se moraš o svemu vezano za radne odnose informirati.Čitaj postove ovog foruma pa ćeš saznati dovoljno o svojim obvezama i pravima da ubuduće nebude iznanađenja kao ovo u kom si propustio rok za prijavu na HZZO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAKON O ZDRAVSTVENOJ ZAŠTITI

 

***

 

Članak 3.

 

Svaka osoba ima pravo na zdravstvenu zaštitu i na mogućnost ostvarenja najviše moguće razine zdravlja...NOT!!!

 

***

 

Ako ste propustili onaj rok od 30 dana nakon otkaza, niste oženjeni/udani, niste branitelj, invalid, ili u nekoj sličnoj kategoriji, znači, prosječni ste građanin, gospođe u HZZO-u će vam nonšalantno pokazati vrata. Da ih ne smetate dok piju kavicu, polusatna pauza im je tek završila prije 15 min, što bi trebale sad i raditi još?!

 

A pošto ste prosječni građanin, nemožete si priuštiti privatne klinike, pa vam preostaje da si kupite lopatu i sami se zakopate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je nekad bilo! Prijava na Zavod za zapošljavanje sada više uopće nema veze sa zdravstvenim osiguranjem! Ne mora se niti biti prijavljen na Zavod za zapošljavanje da bi ostvario pravo na zdravstveno, isto tako, ako se sad prijaviš, nakon 30 dana ne stječeš automatski pravo na zdravstveno, jednostavno, jedno nema veze s drugim više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maxx77 je napisao:

ZAKON O ZDRAVSTVENOJ ZAŠTITI

 

***

 

Članak 3.

 

Svaka osoba ima pravo na zdravstvenu zaštitu i na mogućnost ostvarenja najviše moguće razine zdravlja...NOT!!!

 

***

 

Ako ste propustili onaj rok od 30 dana nakon otkaza, niste oženjeni/udani, niste branitelj, invalid, ili u nekoj sličnoj kategoriji, znači, prosječni ste građanin, gospođe u HZZO-u će vam nonšalantno pokazati vrata. Da ih ne smetate dok piju kavicu, polusatna pauza im je tek završila prije 15 min, što bi trebale sad i raditi još?!

 

A pošto ste prosječni građanin, nemožete si priuštiti privatne klinike, pa vam preostaje da si kupite lopatu i sami se zakopate.

 

Maxx

 

I sve da netko pije kavu, čaj ili bilo što drugo, to neće promijeniti činjenicu propuštanja i više no dovoljnog vremenskog roka za podnošenje prijave. Nevjerojatna mi je pojava takvih likova koji ne vode računa ni o najosnovnijim statusnim stvarima, a kad nastupe posljedice toga kriv je Pero.

 

Sad kad si u takvoj situaciji samo i jedino zbog svoje nebrige, gluposti, lijepo prošeći do županijskog ureda za zdravstvo i socijalnu skrb, pa tamo zadovolji kriterije koji su nešto malo kompliciraniji od ovih koje si trebao zadovoljiti prvobitno (da svoju guzicu dovučeš na vrijeme tamo gdje si istu trebao dovući).

 

btw. zakon koji gore uzalud spominješ, uređuje nešto drugo, nešto sasvim drugo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

maxx77 je napisao:

ZAKON O ZDRAVSTVENOJ ZAŠTITI

 

***

 

Članak 3.

 

Svaka osoba ima pravo na zdravstvenu zaštitu i na mogućnost ostvarenja najviše moguće razine zdravlja...NOT!!!

 

***

 

Ako ste propustili onaj rok od 30 dana nakon otkaza, niste oženjeni/udani, niste branitelj, invalid, ili u nekoj sličnoj kategoriji, znači, prosječni ste građanin, gospođe u HZZO-u će vam nonšalantno pokazati vrata. Da ih ne smetate dok piju kavicu, polusatna pauza im je tek završila prije 15 min, što bi trebale sad i raditi još?!

 

A pošto ste prosječni građanin, nemožete si priuštiti privatne klinike, pa vam preostaje da si kupite lopatu i sami se zakopate.

 

Maxx

 

I sve da netko pije kavu, čaj ili bilo što drugo, to neće promijeniti činjenicu propuštanja i više no dovoljnog vremenskog roka za podnošenje prijave. Nevjerojatna mi je pojava takvih likova koji ne vode računa ni o najosnovnijim statusnim stvarima, a kad nastupe posljedice toga kriv je Pero.

 

Sad kad si u takvoj situaciji samo i jedino zbog svoje nebrige, gluposti, lijepo prošeći do županijskog ureda za zdravstvo i socijalnu skrb, pa tamo zadovolji kriterije koji su nešto malo kompliciraniji od ovih koje si trebao zadovoljiti prvobitno (da svoju guzicu dovučeš na vrijeme tamo gdje si istu trebao dovući).

 

Bravo Rubens, doktore! Nikak da sagledamo i svoj dio krivice...ali baš u svim sferama života...i uvijek nam je neko drugi kriv. Mada često jest...ipak treba se malo pogledati u špigl. :pljesce::pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

 

Sad kad si u takvoj situaciji samo i jedino zbog svoje nebrige, gluposti,...

 

Očito nisam bio na nastavi kad se učio predmet "Rok od 30 dana". Ali čekajte... taj predmet ni ne postoji. Odakle bi svaka osoba koja dobije otkaz to trebala znati?

 

A gospođe u HZZO-u u stvari nisu pile ni čaj ni kavu, nego su samo neobavezno ćaskale. Zasametalo me to što očito nisu imale namjeru pomoći- nije me ni pitala jesam li oženjen (onda bi se mogao osigurati preko supruge), jesam li možda branitelj, niti mi objasnila da mogu i sam plaćati. Samo mi je rečeno da se više ne mogu osigurati i to sa izrazom lica koji je nedvosmisleno govorio "od*ebi odavde, vidiš da pričamo".

 

No dobro, sad bar znam na čemu sam. Ne smatram da sam glup, naprotiv, smatram da je taj rok od 30 dana glup. Što je u biti i logično kad pogledaš ko nam sjedi po saboru i ministarstvima - sve Einstein do Einsteina. Ostvarenje nekog prava nebi smjelo biti ograničeno rokovima- ili ga imaš ili nemaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija