Jump to content

promjena poslova s istim nazivom radnog mjesta


Martta

Preporučene objave

Molim za savjet i pomoć.

Sklopljen je ugovor o radu na određeno koji traje do 1.10. 1010. za radno mjesto s opisom radnog mjesta .....

Pokazala se potreba da bi osoba koja je potpisala taj ugovor bila "prebačena" na drugi opis poslova a kojima je naziv radnog mjesta isti kao i sada samo što ima drugačiji opis poslova.

 

Poslodavcu je savjetovano da joj ponudi otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora o radu.

Postavlja se pitanje, ako je osoba na određeno do 1.10. taj novi ugovor se sklapa do 1.10. ili po dogovoru s poslodavcem opet na godinu dana ako se radnika može financijski pokriti? Po logici stvari, potpisivanje novog ugovora ruši dosadašnji ugovor.

Napominjem da je ponuda u korist radnika i za njega je povoljna.

 

Molim da mi još razjasnite može li poslodavac jednostavno napisati aneks ugovora na način da napiše novi i sve riješi odlukom jer nema promjena poslodavca niti promjene naziva radnog mjesta?

 

Jel je baš prijeko potreban taj "otkaz"?

Ako je potreban "otkaz", da li se on danas piše i nudi novi ugovor pa se taj drugi potpisuje dan poslije ili se mora odjavljivati i prijavljivati s nekim prekidima radnog odnosa?

 

Molim vas odgovor i molim za razumijevanje ako mi baš sve ne bude jasno da pitam ponovo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema zapreke da napravite anex postojećeg ugovora. Pošto je anex dvostran akt nephodno je da se radnik sa njime složi i potpiše vam isti. Isto tako ne vidim zašto ga nebi potpisao ako mu ne zadire u neko od ugovorom ili Zakonom stečenih prava. Porazgovarajte sa radnikom,pojasnite mu zašto je anex potreban i mislim da neće biti problema. Nikakvih pravnih posljedica nemože biti u tom slučaju.

Znaći u anexu treba naglasiti da se čl.x opis poslova mjenja u svom sadražaju u čly. prema novom opisu poslova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anex regulira samo ono što se mjenja. a mjenja se opis radnog mjesta. ostali članci se ne mjenjaju(pretpostavljam da tako želite),pa nema razloga ni da se mjenja datum prestanka odnosno početka ugovora o radu. anex =dodatak. ali ako vi želite produžiti "vijek trajanja" tog ugovora o radu tim anexom,vi to možete ako će se radnik složiti. a mislim da hoće.

hvala na pozivu na cugu...ali ne pijem...i kad sam pil bilo je ili čisto vino ili čista voda...ništa mešano... :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija