Jump to content

porezno rješenje


zdenkazdenka

Preporučene objave

Sklopila sam Ugovor o prodaji nekretnine, dijela grobnice,

u Ugovoru stoji da će se ugovorena cijena isplkatiti u roku od dvioje godine, do 22. prosinca 2011. i do sada nije isplaćena,

- u članku 5. Ugovora stoji: Prodavatelj ovlašćuje kupca da postigne upis vlasništva predmetne grobnice na svoje ime uz izbris istog prava s imena prodavatelja nakon što isplati prodavatelju kupoprodajnu cijenu

28.04.2010. sam dobila Porezno rješenje po kome je Ugovor prijavljen poreznoj upravi ( Šibenik) na njega kupac platio porez, naravno za neku puno manju ( tržnu ) cijenu .

Buni me što u rješenju piše da je kupac stekao pravo nad nekretninom.

molim da mi tko zna ovo objasni, hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovana,nisam siguran da li je moj odgovor točan,no meni se čini da postoje dvije opcije ovdje:1.mogućnost upisa u gruntovnicu s napomenom u vlasničkom, da je potrebno isplatiti novac

2.što ne bih volio, nit bih vas volio plašiti,da nema čovjek vezu na sudu pa ga je sudac upisao kao vlasnika.

 

Dal je navedeno da u kupoprodajnom ugovoru da u slučaju je nadležan neki sud u sporu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Ukoliko stoji točno kako ste naveli( nakon što isplati prodavatelju kupoprodajnu cijenu) onda je za uknjižbu vlasništva na ime kupca dodatno potrebna Potvrda o plaćenoj cijeni- i bez nje niti jedan ZK odjel ne bi smio knjižiti vlasništvo.

Kupac može, s druge strane, predbilježiti svoje pravo vlasništva- koju predbilježbu mora opravdati dostavom Potvrde o plaćenoj cijeni- inače se predbilježba briše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija