Jump to content

Zapošljavanje majke na porodiljnom dopustu


mary08

Preporučene objave

poz:)

 

Trebali bi zaposliti jednu majku koja je na porodiljnom dopustu, i biti će naredne tri godine. Njen bivši poslodavac je u stečaju, te je osim nje podijelio otkaze i svim ostalim zaposlenicima, sa odjavama na HZZO i HZMO.

 

Kako da napišemo Ugovor o radu, mislim, da li da navedem u ugovoru o radu da je xy osoba na porodilnom dopustu do xy dana, te će posao početi obavljati xy dana, kada prestane pravo na porodilnji dopust?

 

Hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mary08 je napisao:

Hvala na "pomoći", ali daj mi recite koje su to nadležne imstitucije, kad su te iste predložile da ako može nađe nekog da je prijavi u radni odnos, te da joj tako ne prestaje radni staž; a poslodavac ima u planu s radnicom sklopiti ugovor na neodređeno vrijeme.

 

Fino da su vam nadležni predložili nešto mimo propisa odnosno da su vas poučili kako ćte izigrati propise. Zakaj i nebi. Njih to nebu ništ "koštalo". Koštalo bu nekog drugog i znamo točno kog. One koji rade. E pa kad vam Rubens kaže da bi moglo biti posljedica vjerujte, bit će ih. I opet ih neće imati oni koji vas savjetuju da muljete,nego vi koji "pomažete" i onaj kom "pomažete".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mary08 je napisao:

poz:)

 

Trebali bi zaposliti jednu majku koja je na porodiljnom dopustu, i biti će naredne tri godine. Njen bivši poslodavac je u stečaju, te je osim nje podijelio otkaze i svim ostalim zaposlenicima, sa odjavama na HZZO i HZMO.

 

Kako da napišemo Ugovor o radu, mislim, da li da navedem u ugovoru o radu da je xy osoba na porodilnom dopustu do xy dana, te će posao početi obavljati xy dana, kada prestane pravo na porodilnji dopust?

 

Hvala....

 

Imali smo nedavno takav slučaj... žena je na porodiljnom (trogodišnjem) ali je htjela doći raditi kod nas... potpišete ugovor, ona se odjavi s porodiljnog nakon toga s ugovorom i to je to.. koliko znam ona može opet otići na porodiljni ako hoće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija