Jump to content

Nikad kraja


simke7

Preporučene objave

Postovanje.

Moja situacija je ovakva. Naime,otac je mene i moje dvije sestre izostavio iz oporuke i svoj dio kuce oporucno ostavio trojici sinova(nasoj polubraci).Prvi poziv za ostavinsku raspravu je bio par mjeseci nakon njegove smrti prije 12 godina na kojem se mi nismo slozile s oporukom,a slijedeci prije 3 mjeseca.Dakle 12 godina se nismo makli s mrtve tocke,a sve iz razloga sto kuca nije bila podjeljena između njega i njegovog brata i nije nigdje bila uknjizena, a nas tri financijski nismo bile u mogucnosti nista od toga pokretati niti su nam papiri i dokumenti koji su za to potrebni bili dostupni,bili su kod brace. Svjesna sam toga da imamo pravo samo na nuzni dio i da tu ne mogu nista,ali me zanima da li mogu traziti ikakvu nadoknadu stete ili slicno na osnovu 12 godina odugovlacenja i nemogucnosti koristenja svog dijela kuce i koliko otprilike traje sudski postupak parnicenja ako se ne uspijemo dogovoriti izvan suda.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Kako ste sami naveli Vi imate pravo na nužni dio i za taj nužni dio trebate dati zahtjev na ostavinskoj .

Kada se kuća podijeli tada možete ići u razvrgnuće suvlasničke zajednice ( u vanparničnom postupku ).

Vaš roditelj nije mogao raspolagati tim nužnim dijelom i časom smrti taj dio prelazi na Vas.Što se tiče naknade za korištenje Vašeg dijela možete mirnim putem zahtjevati od polubraće , a ako oni to ne žele ,tada ustajete tužbom kojom tražite isplatu određenog iznosa za korištenje Vašeg dijela .

To možete tražiti najviše za 5 godina unatrag(apsolutni zastarni rok ).

Tužbu Vam treba sastaviti pravno educirana osoba .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija