Jump to content

spor oko ograde


hec

Preporučene objave

Poštovani, molim za pravnu pomoć.

 

Naime, susjed je postavio ogradu s lijeve strane odnosno meni s desne strane. To je napravljeno prije nego li sam ja kupio kuću, pa me zanima da li je to legalno napravljenp s obzirom da sa da sam ja taj koji ogradu mora postravljati s desne strane tj. njemu s lijeve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima!

Da ne otvaram novu temu,mene zanima da li je odredeno zakonski tko je gdje duzan napraviti ogradu oko kuce?

Takoder zanima kako se odreduju je li kuća za stanovanje ili vikendica? Naime ovdje u mojem susjedstvu kuću je kupio jedan gospodin iz Škotske s namjerom da ovdje živi jer jedna mu je kćer u Egiptu,a druga u Škotskoj.Ovdje mu klima odgovara,svidjelo mu se mijesto i bilo bi mu u neku ruku napola izmedu tih dviju kćerki...No čovjek se razbolio i liječi se od raka pa je duze vrenema u Engleskoj,mi kao susjedi brinemo se oko kuće i okućnice (čovjek je uredio okoliš,travnjake,cvjetnjake...)no iz grada poslali su da je njegova kuća vikendica i on bi morao plaćati neke dodatne prisotjbe(nije navedeno tocno ni koliko),iako smo mi svakodnevno u toj kući,kosimo travu,zalijevamo...te se gotovo može reći da netko boravi tamo...A pitanje ograde me zanima jer jedan njegov susjed trazi da zamjeni ogradu koja je ondje još otprije(prije nego je on kupio kuću) i postavljena je dodatno na kameni zidić.Gledano na parcelu ta ograda nije ni lijevo ni desno vec na sjeveru tj straznja strana okucnice.Moj prijedlog je da tu ogradu uklonimo i ne postavimo nista(naime ne namjeravam covjeka uznemiravati ovakvim pitanjima)ali po susjedovom stavu vidijelo se da zeli da bude ograda...

A ukoliko se covijek odluci posaditi zivu ogradu kako je zakonom uredeno odrzavanje te ograde? treba li se odlaziti na susjedov posjed radi sisanja ili ukoliko narasla zivica(narocito u proljece) smeta susjedu neka je on sam posjece? Naime neugodno je ponekad a osobit kod cestog sisanja odlazit nekome u dvoriste....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija