Jump to content

Prekovremeni rad, straza ,sluzbe


nightrider974

Preporučene objave

Ovim putem zelim pokrenuti raspravu i cuti prije svega iskustva ljudi koji su tuzili MORH po ovom pitanju i misljenja ljudi o ovoj temi.

 

Naime nacuo sam da j poprilican broj ljudi koji jos rade u sustavu tuzilo MORH i neki da su vec dobili tuzbe na temelju kojih imaju pravo na povrat i po stotinjak tisuca kuna koje im morh nije isplatio za zadnje tri godine rada van radnog vremena.

 

Pripadnike, pogotovo gardijskih brigada, sustavno se je dezinformiralo i jednstavno im se nije placalo za njihov rad van radnog vremena sa obrazlozenjima da se na to nema pravo.

Mene zanima kako su ljudi dobili tuzbe ako se nema pravo i tko si je dao pravo da zakida zakonski zajamcena prava za naknade zaposlenih u HV-u.

 

Dobrom i konstruktivnom raspravom pomoci cemo onima koji mozda jos i neznaju kako ostvariti gore navedena prava ili onima koji se mozda "boje" tuziti svojega poslodavca iz nekih razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da točno je da su prije par godina dobili tužbu djelatnici koji su tužili MORH zbog neisplaćenih prekovremenih sati , nešto je otišlo u zastaru za nešto nisu imali dovoljno dokumentacije da sve dokažu na sudu ali uspili su nešto dobiti. Sud je trajao oko 3 god ali im se nakraju isplatilo. moram napomenuti da su i danas u sustavu i da normalno rade tako da svi koji imaju takve probleme ostvare svoja prava pa čak i preko suda jel sud je spor ali objektivan samo moraju se neke stvari tamo nedvojbeno dokazati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene takodjer ova tema jako zanima jer sam i sam mladi vojnik od 2005.godine i imam masu neisplačenih što straža,dežurstava,požarstava,prekovremenih sati...da se nepriča o zlouporabama položaja i ovlasti od strane nadredjenih i namještanja razno raznih misija i terena,njima podobnim osobama...dok mi koji nemamo nikakvih "štela"radimo posao za sve ostale...

 

Pa bih molio ako tko ima više iskustva sa ovim stvarima da mi pojasni kako i što raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa prijatelju ja sam bio 15 god u gardijskoj postrojbi iza to vrijeme prošao sve isvašta nisam dobijao terenske osim u par navrata dobio sam nekoliko plaćenih straži a koliko sam upoznat sada dobijaju sve plačeno nisam dobio ni čin jer normalno nisam imao vezu ljuddi su dolazili 95,96.97.98.itd idobijali činove a ja i mnogo takvih sretnika koji smo bili od 91 nismo dobili ništa sada sam u mirovini i oped svima smetam e moj evile razmisli malo tvoji prijatelji a i tidanas sutra odete u jednu misiju i rješili ste sve financijske probleme a ja to sa mojom mirovinom nemogu dobit za7-8god zato ostavi se tužbe iradi to ti je moj savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija