Jump to content

Otac djeteta- registrirani bivši narkoman


JelennaZd

Preporučene objave

Evo ovako ja i moj dečko počeli smo zajedno živiti prije 5 godina kad sam ja otišla u drugi grad studirati. Nakon nekog vremena ja sam ostala trudna i odustala od faxa. Ostali smo u tom gradu i on je radio a ja sam bila doma sa djetetom.

U međuvremenu on se navukao na heroin. Ja sam pokušavala mu pomoći da se makne od toga i da se prijavi na lječenje međutim on je to odbijao.Neznam ni sama zašto ali pokušala sam samu sebe zavaravati da će se promijeniti međutim nije, nego je postajalo sve gore i gore. Sve do jednog dana dok me nije nazvala hitna i obavjestila da je on u bolnici ozlijeđen te da je u sebe imao 6-7 grama droge zvane speed. Tad mi je i policija došla u pretres stana i ja sam odlučila otići sa djetetom od njega. Tad je moj sin imao 2 godine.

Nakon toga on se je prijavio na lječenje i sad želi skrbništvo nad malim. Stalno mi prijeti da će mi ga oduzeti, jer on sad radi a ja trenutno ne. Nikad mu nisam branila da ga viđa naprotiv ne bi to ni htjela, ali bi volila da nekako papirnato riješim svoja prava.

Ja nikad nisam kažnjavana niti imam ikakvih problema sa drogom. Živim sa malim kod svojih roditelja.

Zanima me mogu li se ja kome obratiti da njemu dozvole viđanje i boravak sa malim a meni skrb? Ide li se u centar za socijalnu skrb ili se uzima odvjetnik pa preko suda???

 

Nisam nikad tražila ni na centru ništa jer smo se do nedavno uspijevali dogovarati oko malog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da probam malo uzvratit pomoc...

 

 

ja bi ti preporucio da se javis u centar za socijalnu skrb pa će ti oni reći kako i šta dalje. trebalo bi tu bit psiholoških obrada i neznam jos nekakvih postupaka i onda ce oni valjda to proslijediti na sud.

mislim da to otprilike tako funkcionira pošto mi majka radi kao psiholog u centru pa je znala pričat o tome.

nadam se da sam nekako pomogao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"kaže da je prakticki nemoguce da on dobije skrb."

Nisam siguran što ste mislili pod ovim "skrb"!?

Skrbništvo je zajedničko. Skrb u smislu susreta i druženja dečko će dobiti jer je to prije svega djetetovo pravo. Ako znamo da djeca imaju pravo posjećivati zatvorene roditelje, onda nema razloga da i ovo dijete viđa oca naročito ako

"nakon toga on se je prijavio na lječenje " i ako je bilo uspješno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija