Jump to content

Može li mi tko odgovoriti na nekoliko pitanja?


malalasica

Preporučene objave

Pozdrav!

U desetom mjesecu imati ću 32 godine staža.

Sada radim na određeno do trećeg mjeseca slijedeće godine(ugovor na određeno pola radnog vremena 10 mjeseci kao kućna pomoćnica). Od zadnjeg zaposlenja do ovog sada

plaćala sam poljoprivredni staž.

Kakva su mi prava kad mi istekne rad na određeno(ako ne bude produljenja) na burzi?

Imam li pravo na trajnu naknadu do uvjeta za mirovinu?

Ako imam, da li se obračunava prema plači za pola radnog vremena na koju sam prijavljena zadnja tri mjeseca?

Ako da, da li bi bilo pametno zamoliti gospođu kod koje radim da me prijavi zadnja tri mjeseca na puno radno vrijeme?

Puno pitanja, pa molim ako je tko upoznat s najnovijim propisima jer se navodno dosta toga promijenilo da mi pomogne i odgovori mi.

Unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anamih je napisao:

Na burzi nema novčane naknade za ljude koji su radili na određeno vrijeme.

 

Svašta bi sad napisala, ali u duhu dobrog odgoja i zrelosti, neću. Nego ću lijepo napisati da:

Gore navedeno nije točno. Pravo na naknadu ovisi o mnogim čimbenicima. Izjava da ne naknadu nemaju pravo oni koji su radili na određeno vrijeme je...u najmanju ruku posljedica neznanja.

 

Sa stranica HZZ-a:

Da bi nezaposlena osoba ostvarila pravo na novčanu naknadu mora:

 

* ispuniti uvjet prethodnog rada,

* radni odnos ne smije prestati njezinom krivnjom ili voljom,

* u zakonskom roku se mora prijaviti nadležnoj područnoj službi Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i podnijeti zahtjev za novčanu naknadu.

 

Gdje tu piše da radni odnos nije smio biti na određeno vrijeme?

 

Vama koji ste postavili pitanje, nažalost, ne mogu konkretno pomoći, ali Vam preporučam da, za početak, pošaljete e-mail na adresu hzz@hzz.hr, i izložite porblem, meni su uvijek sve lijepo odgovorili, izračunali...pa znate na čemu ste prije nego se dogodi situacija da se nađete na Zavodu. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila je riječ o žurbi i nedovršenom poslu, ispričavam se osobi koja je pitala (kao i obično) za nepotpun odgovor - nedostajalo je još da radni odnos mora trajati najmanje 9 mjeseci u proteklih... sve piše na stranici HZZ pod rubrikom "pravo na novčanu naknadu".

Nemam običaj odgovarati na ono što ne znam, ali naravno da su greške moguće, pa i ovakve zbog "više sile" koja me prekinula u odgovoru. Sreća da ima dobro odgojenih i zrelih koji će me na razmjere mog neznanja nježno upozoriti, pa čovjek radi na sebi cijeli život, ali samo uz ovakve tople potpore može polučiti uspjeh. Srećom je svijet bogat tako dobronamjernima pa još jednom zahvaljujem i preporučam se i dalje za nesebično ničim izazvano mentorstvo bez naknade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija