Jump to content

pomoć


zmigi

Preporučene objave

Molim da mi neko pojasni , pripadnik GBR do 2003g liječim se od 1996 neuro dermatitis i psorijaza ,uzrok stres .Bez statusa HRVI, i dragovoljca od 2008g liječim se u Dubravi ,8,bolničkih ležanja

PTSP-chr

F60,9

F32,2

L-40

NA vještačenju u Tvrtkovoj ,kažu da nemam pravo na braniteljsku mirovinu NEGO civilnu i koliko bi ona iznosila (15g staža+ben) mada sam do 2003g radio na poslovima razminiravanja,pa bih molio bollje upućenije da mi odgovore .

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da jasno mi je to ali ja se liječim prije novog zakona i još od 1995g , pa mi nije jasno gdje spadam + pirotehničar neznam baš da nemam nikakva prava .Civilna mirovina iznosi 55,65kn po godini staža, ali neznam dalii je to invalidska ili što

Neznam više stvarno šta da radim ako se vratim na radno mjesto znam da mi slijedi otkaz , a i nisam sposoban za rad.

Molio bi ako se može pronaći neko rješenje , e još čekam odgovor na žalbu za status HRVI :tnks

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kolega zmigi većina nas na ovom forumu ima nepoznanice koje itebe muće. Osnovno ti je što ja znam po svom slućaju,da ako nemaš hrvi onda ti ostaje invalidska civilna kako vještak na mirovinskom procijeni.Nema više kako su meni rekli kumulirane mirovine "rat-mir",nego samo profesionalna ili opća zavisno od procijene vještaka Najbolje bi bilo da ti se javi kompetentna osoba na ovom portalu,a to je Gsp. Mrljavac. Pozdrav i drž se! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što nitko izgleda nije dovoljno stručan da može dati siguran odgovor.

 

Stvarno nije u redu da zmigi i slični, sa takvim ratnim putem, poslom teškim kao da je opet u ratu, teškim dijagnozama, ne mogu znati što ih čeka sutra. I pored svih zakona, pravilnika nisi siguran što uraditi, koje su mogučnosti nalaženja rješenja, i slično.

 

Možda imaš pravnika u firmi-ako može pomoći ?

 

Predlažem da Mrljavac ili netko drugi vidi za mogućnost bar povremenog volonterskog ili nekog drugog angažiranja sposobnih pravnika za stručnu pomoć braniteljima na Forumu.

 

Osobno sam spreman, a vjerujem da ima i drugih, da kroz članarinu - donacije ili drugačije damo i materijalnu potporu radu pravnika.

 

Razmislimo ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, preko imena i lozinke možeš pratiti putem interneta svoj predmet, gdje je i kod koga.

Čak i da li je u arhivi ili ga je netko izuzeo.

 

Ime i lozinku možeš dobiti i u područnoj službi Mirovinskog zavoda, a na informativni izračun mirovine čeka se 2-3 dana nakon unosa podataka.

 

Tako je radila i Nilda. Sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zmigi je napisao:

Molim da mi neko pojasni , pripadnik GBR do 2003g liječim se od 1996 neuro dermatitis i psorijaza ,uzrok stres .Bez statusa HRVI, i dragovoljca od 2008g liječim se u Dubravi ,8,bolničkih ležanja

PTSP-chr

F60,9

F32,2

L-40

NA vještačenju u Tvrtkovoj ,kažu da nemam pravo na braniteljsku mirovinu NEGO civilnu ...

 

Ukoliko nemate priznat HRVI, a prvi put ste vještačeni nakon 21.11.2009. godine, po važećim propisima uzrok invalidnosti ne može biti ratni.

Međutim, ovisno o izračunatom iznosu mirovine na vaš slučaj može se primijeniti članak 31. ZOPHBDR:

 

"(2)Korisniku (...) invalidske mirovine, hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata (...) koji je ostvario mirovinu prema općem propisu, a mirovina je manja od najniže mirovine odredit će se najniža mirovina prema stavku 4. ovoga članka.

(4) Najniža mirovina pripada korisniku mirovine iz stavka 1. i 5. ovoga članaka, osobama iz stavka 2. ovoga članka i hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata iz stavka 3. ovoga članka ako oni, odnosno osobe na temelju kojih izvode pravo na najnižu mirovinu imaju priznato sudjelovanje u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u najmanjem trajanju od 100 dana, a određuje se od osnovice koja iznosi 45% prosječne neto plaće svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj, u godini koja prethodi godini ostvarivanja prava, a prema podacima Državnog zavoda za statistiku."

 

Dakle, ako je mirovina izračunata po općem propisu manja od cca 1.900,00 kn (za profesionalnu nesposobnost za rad), odnosno cca 2.400,00 (za opću nesposobnost za rad), kao hrvatskom branitelju priznat će vam jedan od ta dva iznosa (ovisno o utvrđenom stupnju nesposobnosti za rad).

Osim uvjeta da vam je mirovina manja od najniže mirovine treba imati i priznato sudjelovanje u obrani suvereniteta RH u najmanjem trajanju od 100 dana.

 

zmigi je napisao:

... koliko bi ona iznosila (15g staža+ben) mada sam do 2003g radio na poslovima razminiravanja,pa bih molio bollje upućenije da mi odgovore.

 

Depresivac vam je već odgovorio način kako da pratite predmet i kako da dođete do izračuna mirovine.

Najtočniji izračun iznosa mirovine možete dobiti jedino od HZMO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji puno hvala za sve ove iscrpne informacije malo sam i dirnut ,(pozitivno) naravno . Prvi put na vještačenju u Tvrtkovoj bio , 25.5,2009 pa sada .

OK stvarno hvala svima nisam baš od nekih velikih riječi, već ću nešto probati riješiti a ako ne na posao do kad tko zna.

HVALA -tu smo da se pomažemo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odbijen sam u zahtjevu za inv.mirovinu.zahtjev podnia u 9.mj.2009.vještačen 50%-50%,MOBMS se nije složio.žalia sam se vlastoručno u Sred.HZMO,nakon 7 mjes.nije uvaženo,opet se pozvali na povjere.za reviz.MOBMS.Iman još par dana do roka za tužbu Upr. sudu,u PSP centru su mi rekli da će me pravno pomoći,tj sastaviti tužbu.Bia sam Dragovoljac i izvidnik isključivo 1.crta i isprid.1.nalaz psihijatra o početku ptsp-a,iz 95.2006 se ponovo javia psih.i od tad iman redovne kontr.nalaze,šifra62.0,(proizašlo iz težeg oblika ptsp43.1).smatram se stvarno oboljelim od utjecaja ptsp-a na moj život,proglašen sam nesposobnim za rad zbog prava na Opskrbninu na osnovu ptsp-a,unazad 2,5god.od 2.stupanjske kom.MOBMS-a,koja je ista kao i za HRVI,i sad mi nije jasno kako me ta ista komisija proglašava nesposob. za rad a ne prizna invalidnost?,koga da tužim HZMO ili MOBMS?,kako izgleda tužba?,šta da radim?.

Pozdrav braći po oružju,držite se! :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada pročitam što proživljavaju branitelji, kao zmigi, kao jake69, naježim se, postajem opasna, pa bi nekim ribama trebalo svašta uraditi.

Stvarno, da smo mi u ratu kalkulirali ( paragrafi, datumi, koristi, lova, zdravlje, stan, .....) sve bi otišlo u PM !

Na Forumu sam vidila da se organiziraju za dići Ustavnu tužbu i slično, pa se ukljući.

Opet molim da se angažira na Forumu više stručnih pravnika, jer bit će sve složenijih slučajeva, a ti su ljudi očajni.

 

Ne dajte se ! Pišite, tražite, javljajte se. Mi koji smo koliko - toliko riješili svoje probleme, imamo obavezu pomoći i vama !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog ekipa!

 

Fala na podršci,Nilda,nemogu ići na Ustavni,valjda, prije nego prođen Upravni.Prijo Kupusaru,ja valjda nebi moga ići ponovno na vještačenje jer me nebi uopće vještačili zbog novog zakona,znači ostaje mi samo upravna tužba,koja bi me vratila u postupak ili...?Evo mail za sve dobronamjerne i spremne pomoći : jakigoja@gmail.com :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jake69 je napisao:

Bog ekipa!

 

Fala na podršci,Nilda,nemogu ići na Ustavni,valjda, prije nego prođen Upravni.Prijo Kupusaru,ja valjda nebi moga ići ponovno na vještačenje jer me nebi uopće vještačili zbog novog zakona,znači ostaje mi samo upravna tužba,koja bi me vratila u postupak ili...?Evo mail za sve dobronamjerne i spremne pomoći : jakigoja@gmail.com :palac:

Poslao sam ti mail

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija