Jump to content

pomoć za bolovanje preko 90 dana zbog komplikacija u trudnoći


purgerka

Preporučene objave

Radim u zag.holdingu pa me zanima imam li pravo na pomoć za bolovanje dulje od 90 dana radi komplikacija u trudnoći(čuvanje trudnoće).u mom temeljnom kolektivnom stoji rečenica da se isplaćuje pomoć za bolovanje ali ne piše ništa više.dakle ne piše da komplikacije u trudnoći tretiraju kao bolovanje.

moja firma spada pod sindikat djelatnika u kulturi a oni imaju pregled tumačenja kolektivnog gdje piše da se bolovanje u trudnoći(ne rodiljni dopust) smatra bolovanjem

 

http://kenny2.globalnet.hr/mingorp2....lt.aspx?id=712

na 12 stranici pod točkom 162

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda da probate pismeno zatražiti naknadu za bolovanje duže od 90 dana, ako ste sigurni da u vašem kolektivnom ugovoru to stoji, da vam ne bi nadležni zaboravili? Ja bih na vašem mjestu zatražila, najgore što može biti da se ogluše, pa nakon provjere u KU tražite opet, poslodavac koji potpisše neki opseg prava u KU mora znati otkud će ih isplaćivati ili neka ne potpisuje, ne mora se to. Ako mu se smanji ekonomska snaga, neka otkaže KU, ima tamo i odredbi kako se on otkazuje, a svi se ti postupci nazivaju poštivanje ugovorenog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija