Jump to content

pomoć oko rješavanja vlasništva-- hitno


Padobran

Preporučene objave

Pozdrav,

 

trebam pomoć oko zavrzlame za vlasništvo parcele.

Naime, na parceli koju mi je darovao otac želim graditi kuću.

Katastarski je ta parcela čista - imam svoj dio, svoj broj, označeno je kako treba....

ALI GRUNTOVNO, vlasnik sam 1/4 dijela parcele koju čine 3 katastarske čestice - jedna kat. čestica je moja i na njoj bi gradila obiteljsku kuću i stoga smo napravili idejni projekt, PGP i sve ostalo što je potrebno za ishođenje Rješenja o građenju, OSIM... VLASNIŠTVA.

Predali smo papire i pozvali su nas iz ureda da nadopunimo dokumentaciju te rekli da sa vlasnikom 3/4 zemljišta potpišemo ne znam kako je točan naziv, ali Ugovor o pravu građenja - sa dodatkom da je to isključivo za ishođenje dokumentacije za gradnju i da nije za provedbu.

Vlasnik 3/4 parcele to nije htio potpisati i dobili smo negativno Rješenje o građenju.

 

Što dalje, vlasnik 3/4 dijela ne želi razgovarati s našim odvjetnikom da bi mu objasnio da se Razvrgnuće suvlasničke zajednice može napraviti ukoliko mi dobijemo to rješenje o gradnju... ne želi uzeti odvjetnika, pa tvrdi da ga ima, ali ne da njegov broj i slično. Uglavnom osoba koja ne želi rješiti situaciju ni nama, ali ni sebi!

 

ŠTO MOŽEMO NAPRAVITI DA DOBIJEMO SVOJ DIO 1/1 i da možemo graditi kuću?

U prostorno urbanističkom su rekli da će za ponovno pokretanje ishođenja Rješenja biti dovoljan samo zahtjev i papir da smo rješili zemlju ili 1/1 ili taj ugovor....

 

Odvjetnik nam kaže da je sada jedino rješenje da se ide na dražbu!!! Ja se toga užasavam... mogu li tako izgubiti svoju parcelu koju NEĆU PRODATI!

 

Što sa napravimo... postoji li kakva tužba koju možemo napraviti prema vlasniku 3/4 dijela da ja ishodim svoj dio za sebe!?????

 

Molila bih vas osgovor hitno - PUNO HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

I dalje nema pomaka u mom slučaju... status quo... meni ne odgovara :(((

Pitanja, pa molim pomoć:

1. Mogu li prefati zahtjev za razvrgnuće suvlasničke zajednice ukoliko mi je Rješenje o građenju negativno!?!?

2. Što ukoliko se protustranka ne pojavi na Sudu ili se pojavi, a ne želi potpisati?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija