Jump to content

otkazni rok,godišnji,naknada za sanitarnu


grace32

Preporučene objave

poštovani,

prvi ugovor mi je započeo 15.9.2009. a zadnji mi traje do 30.6.2010.Za vrijeme GO saznajem da mi ugovor neće biti produžen(još uvijek nisam dobila prekid ugovora

napismeno),znači da mi otkazni rok nije mjesec dana i da mi teče dok sam na godišnjem,ako sam dobro shvatila tako ne bi trebalo biti.Pitanje: da li je poslodavac u prekršaju? Kako ću do tada iskoristiti smo 12 dana godišnjeg a imam pravo na 18 rad.dana (bar se nadam),zanima me da li mi je poslodavac dužan isplatiti ostatak godišnjeg odmora i ako je a ne želi šta mogu napravit?

Još jedno pitanje,napravila sam sanitarnu knjižicu i taj trošak mi je poslodavac dužan nadoknadit,i opet isto što ako to ne želi?

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grace,

pretpostavljam da je vašim ugovorom o radu na određeno vrijeme predviđen određen otkazni rok odnosno da je predviđene mogućnost redovitog otkazivanja vašeg ugovora o radu ,te je tako otkazan vaš ugovor o radu. Otkazni rok nemože vam teći za vrijeme GO. Dakle vaš ugovor prestaje redovitim otkazom kada iskoristite GO i kada odradite otkazni rok.

Ukoliko vam poslodavac nebi isplatio cijeli GO i regresno i troškove sanitarnog pregleda uputit ćete mu Zahtjev za zaštitu prava te z tom smislu tražiti isplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o ugovoru o radu na određeno vrijeme, a iz napisanog tako proizlazi onda niste dobili otkaz niti ćete dobiti napismeno odluku o prestanku ugovora. Ugovor o radu na određeno vrijeme jednostavno istječe, sklopljen je do tada i tada i poslodavac je donio odluku da se neće produžiti., to nije otkaz i nema otkaznog roka. Isto bi dolazilo u pitanje tek kada bi vam se ugovor prekidao prije datuma navedenog u ugovoru.

Što se godišnjeg odmora tiče, poslodavac vam je dužan omogućiti korištenje istog, odnosno prije isteka ugovora o radu. U protivnom vam je dužan platiti naknadu štete zbog neiskorištenog godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nina_d je napisao:

Ukoliko se radi o ugovoru o radu na određeno vrijeme, a iz napisanog tako proizlazi onda niste dobili otkaz niti ćete dobiti napismeno odluku o prestanku ugovora. Ugovor o radu na određeno vrijeme jednostavno istječe, sklopljen je do tada i tada i poslodavac je donio odluku da se neće produžiti., to nije otkaz i nema otkaznog roka. Isto bi dolazilo u pitanje tek kada bi vam se ugovor prekidao prije datuma navedenog u ugovoru.

Što se godišnjeg odmora tiče, poslodavac vam je dužan omogućiti korištenje istog, odnosno prije isteka ugovora o radu. U protivnom vam je dužan platiti naknadu štete zbog neiskorištenog godišnjeg odmora.

 

nina_d,

pitateljca spominje otkazni rok od mjesec dana. dakle ako ga spominje znaći da jer njezinim ugovorom utvrđen isti odnosno da je rečena mogućnost redovitog otkatizivanja. Poslodavci gotovo uvijek pri sklapanju ugovora o radu predvide mogućnost redovitog otkazibvanja ugovora o radu....naravno ne mora biti tako kako sam predpostavio no i pitateljica je postavila pitanje,nerazumljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se razumijemo:

Ugovor na određeno vrijeme ne otkazuje se otkazom neko protjeće rok na koji je ugovor sklopljen i na taj neačin prestaje radni odnos. Ali u koliko je u ugovoru na određeno vrijeme dodat članak da se ugovor može redovito otkazati (što zakon o radu dozvoljava), onda slijedom toga prizlazi i pravo radnika na otkazni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija